Raision keskustan yrittäjät järjestävät Hämärän kaupan illan syyskuun viimeisenä päivänä eli torstaina 30.9. Tapahtumapäivänä tempauksessa mukana olevat erikoisliikkeet pitävät ovensa normaalisti poiketen auki klo 19 asti ja tarjoavat erikoistarjouksia koko päivän ajan. Hämärän kaupan illassa mukana olevat liikkeet merkitsevät ovensa lyhdyillä.
Raisiokeskus järjestää iltamyyntitempauksen
10
85
Vastaukset
- Anonyymi
Tempaus kuulostaa hienolta ja pitää ehdottomasti tulla paikalle. Eihän sitä tiedä että mitä hämärää sieltä mukaan tarttuu.
- Anonyymi
Jonnin joutavoo paskoo.
- Anonyymi
Hämärä kauppa vähän mietityttää eli onko myynnissä jotain laittomuuksia jotka eivät kestä päivänvaloa.
- Anonyymi
Todennäköisesti pirtua ja huumeita....
- Anonyymi
Ei ole kyse mistään hämärästä tavarasta vaan nimi tulee siitä että kaupat ovat auki myös hämärään aikaan.
- Anonyymi
suomen kielessä ei oikein ole hyvää vastinetta "twilight Market" tapahtumalle. "Hämärän kaupan ilta" kuulostaa kyl aikas koomiselta ja harhauttavalta.
- Anonyymi
NELJÄ VIESTIÄ POISTETTU??????????? HÄMÄRÄ HOMMA...........
- Anonyymi
Onko joku menossa myymään?
- Anonyymi
Myy persettäs runkku!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myy persettäs runkku!
Sinä pahantapainen agressiivinen juntti !
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840