ESSI UNKURI, Miss Suomi 2021

Anonyymi

ESSI UNKURI oli 2017 ja on 2021 missikandinaateista kaunein, muodokkain ja edustavin. Miksi näitä kisoja, joiden voittajan/jien palkan viime kädessä maksaa yleisö, voi valita esim. puhelinäänestyksenä. Kerrankin, ihme kyllä, , tuomarit, päätyivät samaan tulokseen kuin yleisö.
Yleensähän tuomarit valitsevat jonkun muun kuin yleisön suosikin, muutenhan tuomaroinnilla ei olisi mitään virkaa.

21

2769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siihen otetaan huomioon vielä valtaosa suomalaisista jotka eivät ole äänestäneet. Essi on nätti muttei olisi ollut missiksi sopiva. Toki lopullisesta finaalista karsiutui porukkaa, joten ehkäpä nämä äänestäneet ovat tällöin Essin valinneet kun ei ole muutakaan. Ihmeellinen valinta. Ihmettelen, jos pärjää laatikko naamalla ja miesmäisellä olemuksella maailmalla.

    • Anonyymi

      Luuleeko aloittaja, etteivät muut missit ole kansainvälisissä kisoissa muodokkaita ja paljon pidempiä jne. kuin tämän vuoden suomalaismissi?
      Siellä on niin kova taso, ettei suomalaisella ole mitään mahdollisuuksia päästä edes semifinaaliin.

      • Anonyymi

        Kansainvälisetkään missikisat eivät ole pituuskilpailuja. Kokonaisuus voittaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kansainvälisetkään missikisat eivät ole pituuskilpailuja. Kokonaisuus voittaa.

        Kauneus voittaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kauneus voittaa

        Ei pahalla, mutta liian miehekkäät kasvot missiksi. 😶


    • Anonyymi

      Toiseksi sijoittunut olis ollu enemmänkin missin ainesta kuin tässä valitusta.Muuten kukahan oli viime vuoden missi .

      • Anonyymi

        Viivi Aaltonen oli viime vuoden missi. Samaa mieltä, ei leveillä leukaperillä pärjää maailmalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viivi Aaltonen oli viime vuoden missi. Samaa mieltä, ei leveillä leukaperillä pärjää maailmalla.

        Viivi Altonen


    • Anonyymi

      Ei jatkoon missään maailmalla

    • Anonyymi

      Mitähän se Essi ylipäätään teki kauneuskilpailussa?

      • Anonyymi

        Ihan samaa kysyn minäkin. No ei voittanut ulkomaillakaan. Ei ole ihme. Suomessa on paljon kauniita naisia mutta miksi valitaan tuon näköinen maan kauneimmaksi?


    • Anonyymi

      No eipä sitten pärjännyt maailmalla.

    • Anonyymi

      Ei pärjäisi edes Henna Peltosen luotsaamassa Miss Elowena kisassa...ja muuten, se "fantasiapuku" oli kyllä varsinainen myötähäpeää aiheuttanut rimanalitus!
      Vai olivat oikein "huippusuunnittelijat" valmistaneet tämän puvun jonkun Unkurin unen perusteella? Turkoosi viitta jossa oli epämääräisiä vihreitä ja vaaleanpunaisia läiskiä ja kuin viisivuotiaan kirjoittamana joku idioottimainen mielistelevä "let's save our planet" teksti punaisella.

      Ensi vuonna ottakaa jotkut 16v. amispissikset suunnittelemaan puku niin varmasti tulee parempi - sillä tuosta huonommaksi ei ainakaan voi mennä

    • Anonyymi

      Täällä tiedettiin, että Essi ei pärjää Miss Universumissa. Viimeiset muutamat vuodet on sen näköiset missit laitettu Suomesta ulkomaille, että sietäisi hävetä. Kaukana ovat ne ajat, jolloin Miss Suomet olivat kansainvälistä tasoa.

    • Anonyymi

      Ja tämän viikonloppuna saamme arvostella Miss Maailma kilpailuun osallistuvaa Emilia Lepomäkeä. Hänelläkään ei ole minkäänlaisia mahiksia päästä finalistien joukkoon,
      Miten jos ensi vuonna laitettaisiin Miss Luomu/Eloveena tytöt kansainvälisiin kilpailuihin, Ja tietenkään he eivät saisi meikata itseään liikaa.

    • Anonyymi

      En ymmärrä että tuota sanotaan kauniiksi. Missi emäntäkin sanoi että ei valittu kauneinta vaan joka osaa edustaa. Naamakin ihan kummallinen.

    • Anonyymi

      Nyt tämä ruma missi essi tulee pilaamaan salkkaritkin. Missä järki ?

    • Anonyymi

      Pilaa salatut elämätkin.

    • Anonyymi

      Lopeta salkkareiden pilaaminen.

    • Anonyymi

      Naamahan on kammottava, mutta täysin tyylitajuttomat juntit kun pääsevät valitsemaan...

      • Anonyymi

        Mielestäni taas tu onaam aon iha nok kunha nvana meikkiä vähentää,en tajua miks ihuulet pitää olla kuin kumia nykyään ja silmän ympärykset kun jollain Zulusotilaalla?
        Jo on muoti jos minulta kysytään!


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3442
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3262
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      3163
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      52
      2698
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1993
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1890
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1656
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      88
      1569
    9. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      40
      1545
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1360
    Aihe