Osaako trolli mielestänne tehdä hyviä trolleja? Uskotteko ne aidoiksi?
Aamugallup
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Välillä on kovasti yritystä ? Mutta maneerit iskevät aina läpi ! En usko mitään mitä tänne kirjoitetaan !
Röllimme ei oo niin pahis kuin esittää. Se ei taida itsekään haluta kaikkien omivan juttujaan tosissaan, sillä jättää jonkun tunnistemerkin omaan tekstiinsä joista ne muut tunnistaa.
Mm. V1ttu, m>n jne, jne
Sillä on omia pieniä juttuja joita se jättää merkiksi enkä usko vahingoksi. Sillä on sittenkin sydän vaikka aika pieni se onkin.
Mua ärsyttää eniten kun tulee raivoon suoraa mun kommentin alle suoraa ihan mulle ja haukkuu mut henkilönä narsistiksi tms. Asiasisällöstä kyllä mulle heti selviää ettei mulle haukut ole, sillä en omista koiraa, en ole tai ole ollutkaan naimisissa, en ole mies, en pks, enkä niin vanha tai tee töitä avokonttorissa tms, mutta silti se ärsyttää kun tulee suoraan henk.koht mulle vetään raivarinsa.
Täydestä menee niinku väärä raha.
Ei vaan, kyllä ne trollaukset huomaa helposti, mutta välillä on mukava ”ottaa tosissaan” ja höpötellä joutavia.
On ne ihan ok toisinaan ja hauskojakin usein, lauserakenteesta ja sanojen määrästä ja tyylistä tunnistaa