Hei, en ole varma, missä kategoriassa tätä kannattaisi kysyä, mutta voiko myrskylyhdyn polttonesteenä käyttää lamppuöljyn sijaan bioetanolia? Eli siis sitä samaa settiä, mitä käytetään sisutustakoissa sisälläkin. Vai liittyykö siihen jotain paloturvallisuusriskejä tai muita syitä, miksi bioetanoli ei käy?
Myrskylyhtyyn bioetanolia?
Anonyymi
2
273
Vastaukset
- Anonyymi
Älä kokeile. Voi leimahtaa, eikä pala hallitusti sydämen kautta. Ei kuitenkaan tod. näk. räjähdä kuten bensa tms.
- Anonyymi
Okei, niissä sisustustulisysteemeissä on siis vissiin sitten hyvinkin erilainen syöttö tai tiiviimpi säiliö, kun niissä voi sitä polttaa sisälläkin. Jätän testaamatta. Ois vaan sattunu sitä olemaan kaapissa eikä mitään, mihin käyttää :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265