Sattuiko kukaan kattomaan tänään maikkarin viihdeuutisia? Itse avasin telkkarin just niin, että uutinen jäi kesken. Mutta uutisen lopusta kuulin sen, että "Salovaara liikenteessä"-ohjelmaa ei kuulla sellaisenaan tulevana kesänä. Vaan ainakin Janne Virtanen ja Sanna Saarijärvi tulevat juontamaan vastaavaa liikenneohjelmaa. Pertti Salovaaran sanoivat siirtyvän Sävelradioon. (Nythän ovat Nova ja Sävelradio kerran samaa puljua...)
Mielenkiintoista, sanoisin, vaikka en kyllä Janne Virtasesta hirveästi itse tykkää. Mielenkiintoista kuulla, miten radioon sopivat.
Kuuliko joku uutisen kokonaan, että tietäisi kertoa lisää?
Mielenkiintoista, sanoisin, vaikka en kyllä Janne Virtasesta hirveästi itse tykkää. Mielenkiintoista kuulla, miten radioon sopivat.
Kuuliko joku uutisen kokonaan, että tietäisi kertoa lisää?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Löysin tällaisen tiedon asiasta:
http://ohjelmat.info/radio/tiedot.radio?t=&s=&id=NOV20050506003
Ja Salovaara tulee siirtymään Sävelradioon kuulit oikein, mutta siitä ei ole tarkempaa tietoa.
Muuten asiasta toiseen niin Sävelradio muuttaa 28.4.2005 alkaen Radio Novan yläkertaan!
Jone Nikula. Ei kai hevimies nyt Novalle... ? Janne Virtasta nimenomaan haastateltiin, siinä, sen osan näin. Sanoi, että yrittää olla oma itsensä radiossa. No, jos Janne liittyy tiimiin sitten myöhemmin. Katsotaan, kyllä pitää mielenkiinnosta yks jakso kuunnella, v-a-r-s-i-n-k-i-n, jos Jone Nikula on äänessä, lepposa kaveri :) Ohjelman alkamisajaksi on laitettu ainakin tuossa antamassasi linkissä klo 15. Eikös se ennen ollut klo16?
Tuon mukaan tuo ohjelma kestää 15-21, eli 6tuntia, no onpas siinä sitten ohjelmaa kerrakseen.
Näyttää muuten myös Maria Guzeninan Äänessä vieras -ohjelma siirtyneen paremmalle paikalle, sunnuntaiaamuun klo 10-11, minun mielestäni tuo ohjelma sopii paremmin tuohon ohjelmapaikkaan.
Oikeasti hyvä juttu, jos Jone Nikula on äänessä. Idols-skabassa oli ehdoton suosikkini tuomareista, sen kommentteja on varmasti kiva kuulla myös liikenteestä!
Ja nämä viihdeuutisethan eivät ilmaiseksi tietoa jaa, eli sieltä ei pysty lukeen, jos ei oo rekisteröitynyt netti-tv:n käyttäjäks. Tää on juuri tätä Maikkarin peliä. Mutta eiköhän tää pian selviä.
Siis taas IHAN hyvää radiota... eihän se Sanna Saarijärvikään radiota ole tehnyt... mutta sehän nyt on Suomessa ihan sama kunhan heittää 'hyvää läppää' ja pyörittää muutaman tutkitun kappaleen siihen väliin... ja menestys on taattu kun saadaan vielä 'formaattiin' sopiva heppu heittään lisää läppää - Jone Nikula. Suomi ei kyllä voi kuulostaa paremmalta enää?
Pertti Salovaara vanhenee ja tylsistyy: Radiomafiasta(R.I.P.) Novan kautta Sävelradioon. Huhhuh.
Sattumalta satuin piipahtamaan kanavalla tänään. Juuri sieltä tuli informaatiota tulevasta liikenneohjelmasta. Eli Sannat, Saarijärvi ja Kiiski, ovat tiimin vakiojäsenet ja käsitin, että 3 miestä vuorottelee lähetyksestä toiseen.(Janne Virtanen, Arttu Harkki, Jone Nikula).
Salovaara aloittaa oman liikenneohjelmansa Sävelradiossa 13.5 ja häntä voi kuulla siellä perjantai ja sunnuntai-iltapäivisin. Ja nyt myös heidän uutisensa toimittaa Radio Novan uutistoimitus eli samat uutiset tulee nyt Noalta sekkä Sävelradiosta!
Radio Novan liikenneohjelma alkaa tänään (6.5) klo 15.
Musiikki ohjelmassa on todella suolesta. Voisivat valita asiaan sopivaa musiikkia. No, toisaalta mihinkä asiaan? Liikenneohjelmasta pitäisi olla kyse ja aiheet ovat tätä tasoa. Ehkä muutama hassu liikennetiedote on kerrottu 3h:n aikana. Ei mitään tietämystä liikenteestä kellään juontajista. Ei lähelläkään liikenneohjelmaa heidän läpätyksensä. Ja päälle ne mainokset 5min katkot 4 kertaa tunnissa. Taas tuli todistettua, ettei Novalla kertakaikkiaan osata tehdä radiota. Ei sitten millään.
Jone Nikula on kyllä mies paikallaan, se on pakko sanoa. Äijä pistää mielipiteitään, vaikka ne ovatkin välillä esimerkiksi novalla soivan musiikin vastaisia. Ei näytä mies pitävän Novan musiikista, en ihmettele.
Kaupan päälle hoetaan 5 min välein, studiossa sannat ja jone. Radio menee kiinni nyt ja ei ikinä enää novan taajuudella soi, se on sentään minun toosani.