Kysymys

Ajaessa apumoottorilla isommalla perämoottorilla ohjaillen, aiheuttaako se jotain hämminkiä isommalle koneelle kun sen potkuri pyörii vapaana vai pitäisikö pitää vaihde päällä kun se ei ole käynnissä?
1293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ohjattavuus on parempi jos se isompi potkuri pyörii vapaasti, ei siitä haittaa ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepjep kirjoitti:

Ajaessa apumoottorilla isommalla perämoottorilla ohjaillen, aiheuttaako se jotain hämminkiä isommalle koneelle kun sen potkuri pyörii vapaana vai pitäisikö pitää vaihde päällä kun se ei ole käynnissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu