Aki on kaikista aidoin tuolla. Ei puhu kenestäkään pahaa tuolla BB talossa.
Aki voittoon!
Anonyymi
391052
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Juu eikä valita vaan tekee BB:N antavat tehtävät täysillä. Tanssitehtävän senkin näytti. Taavi vaan veti samaa laiskaa tanssiansa loppuun asti.
Neuvostoliitto
Diskaus päälle
Aki irrotteli kunnolla tanssissa, tiivi taavi halusi varmistaa ettei päädy häätöön vaikka ensin oli niin ettei halua vaikuttaa :) Olihan se sitkeä ja varmaan hyvä kuntokin vaikka aika laiskasti tanssi.
Jep. Taavi vähän huojui paikallaan. Aki tanssi oikeasti täysillä ! Talon parhaat ovat kyllä Aki ja Juhani. Järkimiehet.
Juhani ja Aki on parhaat.
Akista pidän minäkin. Mukava kuunnella rauhallista puhetta on huumorintajua ja heittäytymistä täysillä ilman turhia valituksia
Vähän liiankin hidasta puhe, Pekkakin miettii ja toistelee samoja kun selittelee tai yrittää olla hauska. Molemmat tuo kuitenkin harmitonta sisältöä taloon.
Tavallinen Suomalainen mies. Emäntää hakee, ei sitä tuolta saa, mutta jospa katsojista löytyis. Ei ole paha naisillekkaan ja saa voittoraholla hampaansa kuntoon niin kuin se yks' mainittu edellinen voittaja.
Aki on ihan ehdoton voittajasuosikki! Aki finaaliin ja voittoon!
Näin se on !
Aki se on kova poika loikkii. Ei peli sääntöjä. Hyppi kuin aro pupu.laualta toiselle ja kolmanelle, ha,haa siinäpä voittaja.
Kaksi ääripäätä BB`n porukassa; Aki ja Pekka.
Aki reiluuden ja yhteishengen kunnioittaja.
Pekka varastaa niin huomiota, ruokaa kuin toisten ansiolla esiintyöntymistä
Lisäksi Pekan meriitit työelämässä ovat aivan legendaa,,,vain pätkätöitä ja irisanomisia toisensa jälkeen.
Voi olla se mitä Pekan ensihoitajan uralta on kerrottu : "Pekka tutkii tajuttoman taskut ja vasta sen jälkeen pulssin" on lievästi liioiteltua, mutta oikeansuuntaista.
Milloin sait Pelkalta, jättikö heti ekan kerran jälkeen?
Voisi kuvitella, että työssäänkin sössii pahasti ja jatkuvasti. Hetken aikaa sitä katsellaan läpi sormien. Mutta sitten on pakko antaa kenkää. Taukoamaton puheenpalpatus myös varmasti rasittavaa kuunneltavaa työkavereille. Mutta myös ensihoidon potilaille.
Pekka sopisi Kuopion torille helppoheikiksi. Tai joksikin muuksi tyrkkykauppiaaksi. Sehän on asiakkaiden ympäripuhumista, jos aikoo saada jotain myytyä.
Jos joku nainen haluaa kunnon työtätekevän ja rauhallisen miehen. Aki on juuri todennäköisesti sellainen. Olisi varmaankin monien anoppien ja appiukkojen unelmavävy ja kunnon aviomies. Pitäisi perheestäänkin huolta ja vaimon tyytyväisenä. Mutta kun ne naiset rakastuu vaan renttuihin, ei tälläisiin kunnon miehiin.
Sitten kun on lyöttäydytty yhteen renttujen kanssa ja tehty lapsiakin.
Valitetaan yyhoon raskaasta, persaukisesta elämästä ja kauheista aviokokemuksistaan ja existään.
Juostaan lasten kanssa turvakodeissa, kun vastuuton perheenpää ryyppää ja sekoilee.
hyvin kirjoiti näin on
Pyörtyisin jos tytär tulisi kotiin Akin kanssa ja sanoisi että me seukataan.
Geenit on niin huonot että ei kiitos meidän sukuun.
En muutenkaan ymmärrä tuota Aki hypetystä. Ei oikeesti puhu yhtään mitään ja jos puhuu nii.... heh heh.
Voisi ottaa Akista mittaa ja miettiä että taloon olisi tullut 16 Akia.
Kuka olisi viikkoa viitsinyt katsoa ja varsinkaan kuunnella. Ja tällekö pitäisi antaa pääpotti, HÄH?
Voiko sukusi geenit vielä huonontua :)
Aki yes, mutta jazzmina kehuu tänään hyvä tehtävä kun ei tarvitse tehdä mitään ja ruoka ongelma huhhuh ehkä ongelma että syö vaan liikaa, ja negaa vaan pukkaa ja tarvitsee huomiota kuin pieni lapsi
Ei todellakaan. Yhtä tyhjän kanssa tyyppi. Jos nyt vaan lähtis niin menis varmaan 3 päivää ennenkuin joku kysyis et missäs Aki on. Muutenkin on ihan vaan hyvä että pitää sen ruman turpansa kiinni. Sitä mongerrusta ei kestä kuulla.
Aki on hyvä tyyppi , turha dissata.
Tosi on. Toivon Akille kisan jälkeen hyvän emännän ja paljon pieniä pirpanoita.
Mitäs maakunnasta sinä olet kotoisin? Ymmärtääkö puhettasi ensi kuuntelulla.
Harvinaisen paljon huonosti suomea puhuvia, voimakkaita murteita ja hesalaisten slangia ja some-englantia. Semmoista se on!
Höpö höpö. On paljon mukavampi kuunnella välillä pohjois-karjalan ja etelä-pohjanmaan murretta kuin sitä ikuista Helsingistä olevien siis niinku silleen niinkutusta.
aki on porukan yksi parhaimmista tyypeistä mutta hiljaiset aina jää vähän huutajien varjoon.
pohjanmaan murre ja sovon murre niin kivoja kuunneella se on suomen rikkuatta toivottavasti marinin hallitus ei halua kieltää suomalaisilta tätä pirrettä islamia ja muslimia loukkaavana. kun sellaisia herkkänahkoja nämä hallitus viisikko ovat joille suomalaisuus on uhka.
Jännästi puhuu, paksuhkot huulet pitkällään törröttäen.
Aki on paras! Ei ole mikään pelle, niinkuin moni muu. Ei hoe v.-sanaa, eikä muutenkaan kiroile. On rauhallinen, ystävällinen ja mukava kaikkia kohtaan.
Toivon Akin voittavan. Onnea hänelle!
Aki hokee Vlttua siinä kuin muutkin. Vettää vuan nii hittaella, hilijaaseella ja ouvoolla muurteheella jottei kukkkaa huommoo sitä.
Kiroilee siinä kuin entinen äijä mutta jos kuuntelee valikoivalla korvalla ei sitä huomaa.
Tietysti voittajat on olleet aina jollain lailla outoja ja sillä lailla varmaan nytkin käy.
Jos Aki voittaa on se kyllä pohjanoteeraus. Ukkoa ei paljon edes huomaa. Akin kohokohta on se kun se tulee muiden perässä tupakkipaikalle, laittaa pötkylän suuhun ja mumisee muiden jutuille; niiih, jooh, hehehe... kyllä vaaaa....
Kumpaa kovaäänisistä fanitat, läskimiinaa vai pökköpekkaa?
Näin on aki voittoon
Voi Aki raukkaa kun luulee että mm. Anssi on hänen kaveri. Heh!
Anssi on niiiin taitava manipuloitsija ettei talossa ole toista. Ovelasti se saa aina koottua itselleen ihailijakerhoa ympärilleen, vaikka fanit on yksi toisensa jälkeen pudonneet talosta.
On joitakin "kuuluisia" suuria johtajia jotka ovat yhtä taitavia kuin Anssi. Nimiä ei tietysti voi mainita, koska ovat olleet ns. pahan lähettiläitä.
Anssi osaa puhua niin isällisesti ja kaikkein paras konsti sillä on katsoa suoraan silmiin viivytellen katsettaan ikäänkuin porautuen katsottavan aivoihin; " luota minuun. minussa on tulevaisuutesi"
Tietysti myös "uskottava" pieni kehuminen aina silloin tällöin on paikallaan.
Tää kaikki on niin nähty.
Anssi ei ole aito , näin on ja valitettavasti.
"Pahan lähettiläs", voisit ottaa siitä nimimerkin itsellesi!
anssi voisi lähteä tänään.
Ei lähde. Hänen rahoillaan ja fanijoukollaan voittaa ☹️
Meinaatko ettei tuotannon valitsema miina voitakaan :)