Minua harmittaa porilaisissa persuissa se että he eivät myönnä että Sanna Marinin vihervasemmistohallitus on saanut maailman tai ainakin Euroopan talouden nousuun. Se on fakta jonka jokaisen porilaisen pitäisi käsittää.
Miksi persut eivät ymmärrä?
5
56
Vastaukset
Sanna Marin on hirveän harmissaan siitä,että he joutuivatkin koronan takia tekemään oikeita töitä.Ainakin viivästyi se hanke suomalaisten päähän potkimisesta.Mutta kyllä tytöt yrittää,poliisien määrärahoja vähennetään ja polttoaineveroja korotetaan.
- Anonyymi
Miksi valehtelet. Oletko jonkun ulkomaan terroristi, laitettuna vahingoittamaan Suomea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi valehtelet. Oletko jonkun ulkomaan terroristi, laitettuna vahingoittamaan Suomea.
Persut tekevät myyräntyötä Suomen vahingoittamiseksi.
- Anonyymi
Porilaiset ja muut persut eivät ymmärrä esimerkiksi sitä että ulkomaalaiset miehet raiskaavat täällä naisia ja nuoria tyttöjä koska ovat kokeneet rasimia ja mielipahaa Suomessa. He tekevät vasta vain hieman yli 50% pääkaupunkiseudun seksuaalirikoksista eli ovat lievästi yliedustettuina kyseisissä rikoksissa, ja persut kehtaavat pitää siitä älämölöä.
- Anonyymi
Oikein hieno kirjoitus taas 14v Pandalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199