Eihän se tollasta työtöntä Hannua varmaan kovin kauan kattele, raiskaus oikeudenkäyntikin tulossa, mutta pääsevät ainakin taas lehtien lööppeihin. Martinahan tyrkkynä tykkää, kun naama lehden kannessa😄
Onkohan Martinalla jo kiikarissa uusi mies
Anonyymi
701120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Säälittävä tyyppi on se, kuka tekee Sofiasta mitä typerämpiä aloituksia.
Miten voi Sofia aiheuttaakin niin paljon pahaa Martinalle edelleen. Nyt Sofia on saanut itselleen jonkun ammattistalkkaajan haukkumaan Martinaa törkeästi ja tekeekö tuo ammattistalkkaaja vielä tuon kaiken ilmaiseksi Sofian puolesta. Uhraa koko elämänsä rakkaudesta Sofiaan? Tottakai Sofia nauttii suunnattomasti hänen kirjoituksistaan, se on selvää. Voiko nainen rakastaa naista noin paljon?
Säälittävä on Martina, joka laittaa lasten synttäreistä lähtien kaiken julkisuuteen.
Ainoana tarkoituksenaan saada itsensä lehtiin lapsista viis veisaa. Niinä vähäisinä päivinä kun vanhempi lapsi on hänen luonaan, niin heti kuva instaan. Ei ole viikko ja viikko vaan satunnaisia päiviä Martinan luona.
Pelkkää esitystä kaikki!
Miksi et sääli Stefania myös, harva se päivä videoi tytärtään ja samoin videoi myös synttärit. ?
Ei ole Ei ole, sun päässä pyörii aina toi väärä kasetti, unoda jo synttärit odotetaan seuraavia bileitä noin vuoden päästä.
Sofia on kuin rutto, jonka takia nää sen sairaat fanittajat hyökkäilevät Martinan kimppuun, ovat aivan samanlaisia kuin heidän ihailunsa kohdekkin .
jep, laudal S&S38 vol ja martinan stalkkeri ketjussa kuvakaappauksia.
Sofia voisi muutta sinne Espanjaan vaikka kokonaan Stefanin kanssa, etä töitä pystyy tekee nykyisin vaikka mistä maailma kolkasta.
Osuit asian ytimeen.
Martina on vaan niin heikkolahjainen tyyppi, sorry.
Ei tule toteutumaan
Se on juuri näin, niin läpinäkyvää😄. Aina kun Vikke siellä joskus on yötä, niin kuva täytyy ottaa. Kyllä on naurettavaa teatteria!!!! Sille nauraa jo variksetkin.
Sofia on sitten haukuttava ja syyllistettävä, jos Martina on ruma ja tyhmä?
Jospa hän haluaa tyttäristä samanlaisia julkisuudessa keikkuvia "staroja", tavalla tai toisella.
Elää sitten tyttärien kautta, jospa edes he menestyisivät paremmin, eivätkä jäisi hömppäjulkkikseksi.
Toivottavasti Martinan " menestyneet " tyttäret oppivat kirjoittamaan ja lukemaan toisin kuin äitinsä.
Ai, Sofiako se taas on syyllinen joittenkin höperöjen sekoiluihin? Et sitten muuta keksinyt?
Jos seuraat ja varmaan seuraatkin Sofian elämää, niin hänellä on kyllä paljon parempaa tekemistä kuin jonkun Martinan kyttääminen.
Ja ihan ammattistalkkaajakin on :D Näkyy Sofia nauttivan monenlaisista muista asioista, tuskin näitä edes lukee.
Sinulla on lesboista oikein päähänpinttymä, jos nainen ei kadehdi ja vihaa toista naista, niin sehän on mielestäsi rakastunut lesbo. Mikähän sinä olet? Piilolesbo, joka kuvittelee muittenkin olevan sitä.
Eihän miehissä ole mitään vikaa noitten naiskirjoittajien mielestä. Naisviha ja tissikateus noita vaivaa. Jääneet kai elämässään osattomaksi kaikesta.
Sitä minäkin olen ihmetellyt. Sairaita nuo haukkujat.
Kauhea sana alle 10-vuotiaastakin, "menestynyt". Vaaditaanko lapsilta menestymistä harrastuksissakin ennen kuin kiitosta saavat?
Luulen, että isien puolelta tuon kirjoitus-ja lukutaidon saavat.
Ainakin pienemmässä tytössä on paljon isän "geenejä" ulkonäön puolesta.
Isommasta olen nähnyt vain irvistelykuvia muutaman, etten tiedä kumpaa vanhemmista muistuttaa enemmän.
Moi MMW, sama levy pyörii vieläkin?
Ei ei laita kaikkea . Hyvin vähän
Puhuisitko sitten kun oikeesti tietäisit asioista jotain
Ai jos Sofial on uusi mies kaveri, miksi se pitäisi heti olla myös Martinal.Antakaa olla H ja M- myös S ja S. olla rauhassa parisuhteissaan, koska se ei pitisi kyllä kuulua kellekään muille heidän asiat.
Sofialla uusi mies? Mistä tuon tempaisit? Stefu se on edelleen Sofian mies.
Nuo akat ei anna kenenkään kauniin naisen olla rauhassa. Niitten on päästävä haukkumaan helpottaakseen omaa pahaa oloaan, mutta heidän rumuuteensa se ei kumminkaan auta, ei ulkoiseen eikä sisäiseen. Kierteessä ovat.
Kii-Kareissa kiiraseista tuijottelee asioita äärimmäisen suurilla kii-kareilla tarkkailee, ja välillä ottaa mikroskoopin avuksi jos ei näe tarpeeksi hyvin.
Onkohan ja onkohan, kyselee aloittaja ja vastaa sitten itselleen.
Saa näin mieluisimman vastauksen.
Miljonääri ollu kiikarissa erosta lähtien. Miljonäärit ei ota vanhaa salarakasta riesakseen. eivätkä halua itseään juorupalstoille.
Ihanaa raikasta maanantai aamua kaikille ♥️ pois murheet kateus poistuu heti, kun lähdette reippailee ulos iloisin mielin.🍁🍂
Ei täällä mitään murheita ole kateudesta nyt puhumattakaan, taitaa olla taas Anne
" runoilemassa " juurikin hänen " pois murheet kateus poistuu heti ??????????????
Eikö tämä pitkäaikainen stalkkeri ole vielä selvinnyt?
Kuuluu aikaan ennen Sofiaa.
Lyhyessä kirjoituksessa on kolme tunnusmerkkiä, joista tunnistaa.
Aloittaja se haalii itselleen jatkuvasti jotain päänvaivaa.
Martinalla tyytyminen työttömään raiskaussyytteettyyn😂, koirankusettaja pitää olla.
Välillähän se ex-aviomieskin käy Espoosta asti kusettamassa sitä samaista koiraa. Hyvin on kouluttanut miehet, hoitavat koiran ja lapset niin ei itse tarvitse tehdä mitään.
Eskon olisi ehkä pitänyt muuttaa vielä kauemmaksi, ettei olisi jäänyt noin tossun alle, vuosikymmen eron jälkeen.
Mara on laiska on siivooja, koiran kusettaja .
Stefulle tuli kalliiksi palkata lastenhoitaja, siivooja, koirien hoitaja. Mitä mara teki Hangossa?? Ei mitään muuta kuin kuvasi itseään.
HOX, HOX, klo 12:53
Vaikka hänellä olisi ökyrikas miesystävä, niin koiraa on joka tapauksessa ulkoilutettava. Moni ökyrikas tekee sen hyvin mielellään.
Ruma luonne tuskin ketään muuta kiinnostaa kuin Pikkaraista.
Juna meni jo. Parhaat aviomiehet ovat aviossa. Ja yleensä oman tasoisen puolison kanssa. Kermat valitaan jo nuorena.
Maisa-ketjussa oli hauskasti sanottu, ettei enää löydy "niin itseensä suuttunutta miljonääriä, että huolisi rouvan". Totta. Martinalla on firma, jolla pitää kohtuullista elämisen tasoa yllä ja verenmaku suussa leikkii urheilijaa. Nyt on siihen tyytyminen ja ehkä joskus saa jonkun epämääräisen miehenpuolenkin viihdyttämään.
Stefun vai Sofian takia Martinaa ja Hannua täällä haukut?
Mitä Stefulla ja Sofialla on tekemistä Martinan ja Hannun elämän kanssa, eri ihmiset, eri elämät.
Kyllä Martinan ja Hannun elämästä riittää omia käänteitä ja kommentoitavaa ihan ilman ketään muita.😂
Eihän tuossa mitään Martinan haukkumista löytynyt, sinä vaan tyypillisenä Martina-fanina löydät pahan puhumista sellaisestakin, mikä on pilailua ja leikinlaskua. Ja miten Sofia ja Stefan tuohon kommenttiin liittyvät, kertoisitko?
Pitää hetken vielä. Sitten kun paranee kunnolla niin saa pikarampo kenkää. Tosin rampo asuu Martinan pikku vuokrakämpässä ainakin nimellisesti. Saako asumistukea? Eli rahottaako kela Martinan asunnon? Pikkarampo on selittänyt instassa ettei ole töitä, niin ei sillä kaita ole sit tulojakaan
Juu, ei tämä rahattoman Hannun kanssa eleleminen käy, sillä Martina tottui liki kymmenen vuoden ajan, että miehen rahapussi on pohjaton. Yhdessä haastattelussa hän silloin ilmoitti, että hänelle kelpaa vain paras ja kallein. Nyt Hannun kanssa (tai ilman Hannua) pitää tyytyä sponsorien lahjoihin ja kerjättyihin etuuksiin. Tietenkin Martina pitää ovea raollaan, mutta ei sieltä enää mitään miljoonamiehiä putkahda.
Martinan on tyytyminen työttömään raiskaussyytettyyn, hah hah haa!
Heti lähtee, jos tilaisuus tulee rahakkaamman matkaan siinä lapset ja Pikkarainen jää kuin nalli kalliolle.
Filtteröintiä ei vaan voi livenä käyttää ja rypyt on jo melkoiset. Parasta ennen päiväys on myös jo ohitettu ja vaihdevuodet pukkaa jo.
Joo mä katoin kans että martinassa näkyvät jo ikääntymisen merkit ihossa, luonnollista. Jotenkin katkeran oloinen kun joku oli napannut salakuvan someen. Eikai se työtön Hannu ole lottovoitto? Mutta kyllähän se kelpaa talonmies pikkaraiseksi. Sillä voi teettää hommia koiran hoidon lisäksi.
Luonne on mikä on, tuskin kukaan jaksaa kauaa katsella, kun pääkoppakin kumisee tyhjyyttä eikä ole edes yhteisiä lapsia. Pikkarainen on poikkeus, koska on työtön ja raiskaussyyte niskassa ei ole valinnan varaa kummallakaan.
Eikä ole huono vaihtoehto rikostuomiot yhdistää, ovat sielunkumppaneita.
Samanlaisia ovat rikostuomioineen. Tyhmä on se , joka näiden valmennuksia ostaa.
Ei ole mun tarvinnut mistään maksaa, kaiken löydän ilmaiseksi netistä.👍
Martinan kannattaa satsata näihin paljon omaisuutta periviin miljonääriperheiden vesoihin. Erkot, Herlinit, Wahlroosit jne. Perivä miljonääri on sikäli parempi, että he ovat jo omaksuneet Martinan tyylisen luksuselämän nuoruudessaan eivätkä haihattele mitään omituisuuksia. Kovalla työllä rahansa tehneet pikkumiljonäärit on usein liian kiinni firmoissaan eikä heistä ole samanlaista seuraa urheilukisoihin ja matkailemaan. Martina on edelleen näyttävä ja urheilullinen nainen parhaassa iässä ja ennemmin tai myöhemmin natsaa kunhan rakkaudenmerkit loksahtavat kohdalleen.
Luuletko, että kukaan järkevä haluaa rikostuomioita saaneen ja kouluttautumattoman Martinan.
Unta näet, Stefanin sai yllärin avulla kiristettyä, mut ei se enää onnistu.
Höpö höpö kukaan niistä ei ota vanhaa akkaa
.martinan juna meni jo. Rahakkaat miehet haluavat nuoren ja kauniin edustusrouvan.
Onko Martina miljonääri?
Yksi onneton täällä lauantai-iltana nostaa vanhoja Martinan haukkumisketjuja ylös.
Lopettakaa nyt irvailunne ja menkää vaikka lauantaisaunaan ja päästelkää siellä enimmät höyryt ulos.
Martinan omaisuuden arvo lienee noin 2.3 miljoonaa euroa kun lasketaan mukaan firman arvo ja sijoitusomaisuus. Hyvin on tuo julkkis tienannut.
Sijoitusomaisuus kartuttaa myös pääomatuloja.
Missä ne näkyy ?
Ei taida olla sijoitusomaisuutta.🤡
Hyvin on tienannut ja omaisuutta kasvattanut. Kateeksi käy.
Uskoisikohan? Mistä Martina on saanut noin isot rahat? Ajaa tosin isolla mersulla eli voi tossa perääkin olla.
auto on leasing ei oma
Naurettavaa on ajaa yli 100 000 e arvoisella autolla keskustassa.🤭
Martinan verotiedot näemme taas jos Martina ei ole salannut niitä. Viime vuonna taisi salata. En yhtään ihmettele, sillä rikkaita kadehditaan ja omaisuudesta juoruillaan. Martina on rahansa ansainnut.
Kyllä ne saa tietää vaikka salaisikin.
No ei salannut viime vuonnakaan. Päivärintakin sanoi ohjelmassa mitä Martina tienasi. Lisäksi on uutisoitu Martinan firman liikevaihto. Siis vuonna 2019 josta edelliset verotiedot ovat.
Voi hyvät ihmiset, Martina ei ole rikas, ei edes varakas. Hän maksaa itselleen firmansa kautta palkkaa, jolla tulee hyvin toimeen jokapäiväisessä elämisessä. Hänellä ei ole mitään omistuksia, missä olisi rahaa kiinni. Hän on antanut ymmärtää, että hänellä on sijoitusasunto, mutta sellaista ei ole. Hän asuu vuokralla, hänellä on käytössä hieno auto, mutta sekin on vuokrattu jne. Tyhmät fanit uskovat ja näkevät vain sen, mitä hän esittää eli kusetusta. Sitten ne ostavat hänen tuotteitaan ja kannattavat sitä kusetusta.
Toi Sonja Aiello on ihan Martinan tyylinen. Urheilullinen, kaunis ja näyttävät rinnat. Selvästi aineksia Martinan oppiin tai jopa mantelinperijäksi. Ihanaa!
Martina on jo aikuinen nainen ja naisellisempi kun Sonja, Sonjalla taas on valttina nuoruus mutta kyllä Martinakin on edelleen nuorekas. Molemmat maamme eturivin kaunottaria.
Sonja Aiello uuh!