Ehkä yli viisikymppisenä vielä sen verran energiaa, että on mahdollista hankkia itselleen täysin uusi elämä ja ympäristö. Suunittelen muuttavani päiväntasaajan etelänpuoleiseen afrikkaan. Miltä vaikuttaa, olenko liian vanha aloittamaan uuden elämän afrikassa? Tietysti tarvitsen terveydenhuoltopalveluita ja joudun niistä maksamaan afrikassa, mutta olen joutunut maksamaan niistä kyllä suomessakin, enkä siitä huolimatta ole saanut rahoilleni katetta.
Irti kaikesta
0
164
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522
