Matkailun avautuminen siirtyy jälleen.
Lentojen piti alkaa marraskuussa, mutta ne perutaan Thaimaan koronarajoitusten takia.
https://www.hs.fi/talous/art-2000008296199.html
Ei tuu mitään.
Lentojen piti alkaa marraskuussa, mutta ne perutaan Thaimaan koronarajoitusten takia.
https://www.hs.fi/talous/art-2000008296199.html
Ei tuu mitään.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näin taisin aikasemmin todeta, vuosi 2025 niin kauan pattayan savo rulez,
No voi hitto! Eilen kerkisin pakata laukkuun muutaman paketin XXL-kortsuja, joita ei Pattikselta saa. Ei olisi tarvinnut kiirehtiä.
Numerolerpan TUI.matkat oli peruttu jo ennen koronaa.
Oikea päätös. Pakettimatkoilla se on selvä ihan kaikille että parin viikon matkalle ei mennä karanteeneihin.
Sillä ei ole merkitystä poistuuko karanteenit kokonaan vai osittain marras vai joulukuussa, mutta ne poistuu ja ne joilla on aikaa ja varaa voivat pompata koneeseen vaikka tänään.
Tänä vuonna on vuosi 2021 ja Pattaya täyttyy asukkaista vuoden tauon jälkeen tasaisen varmasti. Minun entisen kämpän ostanut pariskuntakin on jo palannut Pattayalle.
Meidän Pattayan rakkaiden suomalaismiesten kekkerit Pattayalla pidetään näillä näkymin joulun tienoilla. Tuleeko satusetä numerosensei mukaan vai antaako lääkärisetä lentolupaa?
Jos ei rahaa ole niin voidaan kerätä sinulle kolehti. Meillä on tapana pitää maanmiehistäkin huolta.
T 2010
Mikäli Neito tarkoittaa numerosenseillä minua Senseitä, niin oudoksun pärrää kekkereistä tulenko kekkereihin johon minua ei ole edes kutsuttu.
Yleensä kutsujalla on nimi ja osoite, eikä pelkkä huuhaa nimimerkki jostain salaisesta eedenistä josta ...... räps räps.
S
Sensukalle nimensä antaminen päätyisi ajan mittaa raastupaan kunnianloukkauksien ja vahingontekojen kautta ja sen jälkeen sensukka salaperäisesti katoaisi yhtäkkiä. Joku koira soutuveneen nokassa Saimaalla saattaisi kerran ulvahtaa kun saisi vainun järvenpohjasta nousevista kaasukuplista. Siinä olisi sensukan tarina taputeltu ja muistojuhlatkin samalla pidetty. Toisaalta olet niin nynny ettet uskaltaisi häiriköidä kiinnijäämisen pelossa.
Lopetit heti taksiteronakin esiintymisen kun oikea taksitero sai kuulla asiasta.
Ok. ei ole nynnyä syyllistää että ei saavu kekkereihin joihin ei ole kutsuttu ja jos kutsuu niin kutsuja on pelkkä internethuuhaa.
Aika ja paikka ilmoitetaan täällä kyllä ajoissa. Nimiä ei tarvita.
Myös aurinkomatkat aloittaa vasta joulukuun puolivälissä
Kävele lentoasemalle, osta lippu, olet Bangkokissa huomenna.