Lue ja viesti ja varaa oma alueesi NYT !

Anonyymi

VAUHTI ON KOVAA - MUTTA ME HYÖDYMME SIITÄ

Uusi liiketoiminnan mahdollisuuksia tuntuu tulevan jopa viikoittain. Se voi joskus tuntua liian nopealta tahdilta, pitäisi omaksua jälleen uuden mahdollisuuden onnistumisen "kertoimet". Toisaalta tämä on hyväkin asia. Meillä on mistä valita.

Kaikkeen uuteen ei varmasti kannata lähteä automaattisesti mukaan, kannattaa luonnollisesti lähteä mukaan vain projekteihin jotka näyttävät kaikkein lupaavimmilta mahdollisuuksilta. Nyt näistä lukuisista eteen tulleista uusista projekteista on läpäissyt karsinnan tämä yhtiö: iHub Global. Mikäli haluat tietää tästä asiasta ensimmäisten joukossa, ole hyvä! Lupaan heti sen että tämä informaatio on lukemisen arvoista.


Mistä on kysymys?

Liikeidea on yksinkertainen: saat ilmaiseksi kryptovaluuttaa louhivan louhintakoneen, joka louhii Helium kryptovaluuttaa (HNT). Helium on kehitetty huhtikuussa 2020 ja se on tällä hetkellä Coinmarket Capissa rankattu jo sijalle 60. Kryptovaluuttoja on yhteensä yli 12000 kpl erilaista vaihtoehtoa tällä hetkellä.

Tämän päivän (28.9) HNT- kurssi vähän alle 17 dollaria. Helium- kolikko on mukana kaikissa suurimmissa pörsseissä, esimerkiksi binancessa. Kolikon vaihtaminen muihin valuuttoihin on siis helppoa ja reaaliaikaista. Heliumin voi vaihtaa mm. euroiksi muutamalla napin painalluksella.
Miksi sinun kannattaisi tilata kuluitta oma, pienikokoinen ja lähes olemattoman energiamäärän kuluttava louhintakone? Vastaus tulee tässä: kone louhii 11- 42 kpl HNT kolikkoja kuukaudessa.

Tuotto-odotus

Se on 20 dollarin kurssilla 220-840 dollaria. Tässä ei ole huomioitu ollenkaan erittäin todennäköistä pidempiaikaista arvonnousun jatkumista. Kolikko on noussut nykyiseen hintaan vajaassa puolessatoista vuodessa 11 sentin kurssista. Esimerkki: jos ja kun kurssi on jossain vaiheessa satasen, louhija saa silloin tähän esimerkkiin verrattuna viisinkertaisen palkkion.

-Louhintakoneita voi olla alueittain 500 metrin välein. Tämä tarkoittaa sitä, että kaikki halukkaat eivät valitettavasti pääse mukaan louhimaan. On olemassa reaaliaikainen maailmanlaajuinen kartta, josta mukaan tulevan louhijan sijainti tarkistetaan ja todetaan onko kyseinen alue vapaa vai jo varattu. Jos alue on vapaa, se voidaan varata sinulle 24 tunnin ajaksi, jonka aikana louhintakone tulee tilata. Muutoin alue vapautuu ja joku toinen voi alkaa alueella louhimaan. 

-Jos autat (täysin sinun valintasi suositteletko tätä myös muille..) kavereitasi mukaan louhimaan, saat siitä myös itse jatkuvia palkkioita. Esimerkki: Ota 25 uutta jäsentä louhimaan, niin palkkio voi kohota jopa 5000 dollariin kuukaudessa. Mitään ylärajaa ei ole nyt näköpiirissä, koska yhtiön tavoite on luoda koko maailman kattava louhintaverkko.

-Tällä hetkellä maailmassa on 500.000 louhintakonetta & louhijaa. Suomessa ei ole vielä juuri ketään. Tämä tilanne on meille valtava mahdollisuus. Laajimmat louhinta-alueet ovat tällä hetkellä Amerikassa ja keski-Euroopassa.

-Helium Hotspots on 100 % turvallinen ja se on turvallinen laittaa mihin tahansa paikkaan. Ne ovat käytettävissä ja kommunikoivat vain muiden Helium-verkon hotspotien kanssa.


Helium on rakennettu erittäin turvalliselle, laadukkaalle lohkoketjuteknologialle, mikä tarkoittaa, että kaikki tiedot on salattu ja suojattu hakkereilta. Myöskään tavallisen Internetin käytön tai reitittimen ulkoiset tiedot eivät mene hotspotin läpi, mikä tarkoittaa, että mitään tietojasi ei voi paljastaa hotspotin kautta.

Hotspotistasi lähetetty signaali on myös täysin turvallinen terveysnäkökulman suhteen. Jokainen hotspot-valmistaja on valtiollisen toimijan/ tahon hyväksymä. Esimerkiksi Yhdysvalloissa FCC säätelee ja hyväksyy laitteiston mahdollisten turvallisuus- tai terveysriskien vuoksi. Vastataksesi täysin mahdolliseen kysymykseesi turvallisuudesta: on 100 % turvallista laittaa hotspot kotiisi.

Katso NYT tämä lyhyt video: https://youtu.be/BiwkttT3S3U

Linkkejä:

Roadmap: https://www.helium.com/roadmap
Coverage Map: https://explorer.helium.com/coverage
Docs: https://docs.helium.com/
Code: https://github.com/helium
Discord: https://discord.com/invite/helium
Sponsorin tuki - iHub Global: https://chat.whatsapp.com/Lv6S8KQhp9AB4i3wX8plxI
(sponsorin tukiryhmä tilin alla olevilla linkillä jo tehneille & louhintakoneen tilanneille)

Nopealle päätöksentekijälle - sponsorin linkki: https://join.heliumtrack.app/finalgo

3

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Milloin sen laitteen saa ja miten se toimitetaan? Olen tänään sen varannut ja maksaako se yhtään mitään?

      • Anonyymi

        Toimitusaika on vielä epäselvä. Ei maksa mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toimitusaika on vielä epäselvä. Ei maksa mitään.

        Rahti eli toimitus varmaan maksaa nimelliset postimaksut?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      144
      14427
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      44
      6042
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      168
      5630
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4417
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      60
      4246
    6. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      21
      4150
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      21
      3916
    8. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3702
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      29
      3617
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      69
      2703
    Aihe