Tulilahden pohjukassa sijainneesta Veerdi Koikkalaisen rantavajasta puhutaan hökkelinä. Kuvissa kuitenkin rakennus näyttää varsin ryhdikkäältä, eikä mitenkään hökkeliltä ja tarkkasilmäinen huomaa siinä jopa savupiipun.
Oliko Veerdin "hökkeli" sittenkin sauna, rantasauna ja ketkä tiesivät missä sen avainta säilytetään? Oliko Veerdin mökki sellainen puoliyleinen käyntipaikka missä juodaan vähän viinaa ja riiataan likkoja? Näitä paikkojahan on iät ajat ollut.
Veerdi Koikkalaisen rantavaja!
8
2143
Vastaukset
- Anonyymi
Heinävesi nimet
https://www.kotus.fi/nyt/kysymyksia_ja_vastauksia/nimien_alkuperasta - Anonyymi
On ollut tietojeni mukaan riiuupaikka.Keskisarja kertoi tästäkin dokkarissaan.
- Anonyymi
Lukekaa murhainfosta tästä majasta. En löytänyt linkkiä.Asiaa on perattu siellä melkosen perusteellisesti....kiinnostava ja unohdettu keissi.
- Anonyymi
En mäkään löydä sitä linkkiä, mut tietoo on siel murhainfos kyl hyvi tästäki...... Oon muute käyny tulilahes kattomas paikkoja. Kandee käydä ketä kiinnostaa tää keissi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En mäkään löydä sitä linkkiä, mut tietoo on siel murhainfos kyl hyvi tästäki...... Oon muute käyny tulilahes kattomas paikkoja. Kandee käydä ketä kiinnostaa tää keissi.
Miten pääsit sinne? Voitko tehdä videon koko reitistä sinne?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten pääsit sinne? Voitko tehdä videon koko reitistä sinne?
- Anonyymi
Onhan tuossa vajassa voinu joku tulisija ja pata olla?pyykkiähä ne eukot pesi rantavajoissa ennen.
- Anonyymi
Kiintoisaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432191Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151440Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141406Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711255Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21968Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist168864Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75752
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57746Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675