https://www.verkkouutiset.fi/aarimmaiset-keinot-ampareita-jaossa-rokotuksen-ottajille/#ca22eccb Lestadiolaisalueella pitäsi ottaa koko raamattuvyöhykkeen alueen kattavat ilmaisten ämpäreitten jakelut käyttöön, koska muuten eivät ymmärrä omaa parastaan. Tämä ei ole edes Kainuussa kaikkein tärkeintä, vaan Pohjois- Pohjanmaan alueella. Jos nämä ihmiset jäävät ilman rokotetta, niin ennen pitkää tulee koronavirus väistämättä käymään tämän alueen kaukaisimmatkin sopukat läpi ja silloin veronmaksajalle olisi ollut monin verroin halvempaa ostaa rokotuskieltäytyjille ämpärit rokotuksen ottamisesta. Puhumattakaan näistä muutoin sairastuvista ihmisistä, jotka voivat sairastua raskaasti ja jopa kuolla..
Lestadiolaisalueella ämpärijakelu otettu käyttöön rokotusten ottamiseksi
Anonyymi
16242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tosiaankin. Kokemuksen perusteella ämpärijakelu on todettu erittäin tehokkaksi markkinointitavaksi meillä Suomessa. Se on óminta suomalaisuutta parhaimmillaan.
Tuo oli päivän uutinen, Toinen vakava uutinen tulee Pohjoispohjanmaan ylänurkasta.
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000008303203.html
Länsi-Pohjasta siis.
Tänään mainostettiin, että pitäisi ottaa kausi-influenssa -rokote. Tätä on medikalisaation toinen puoli. Toinen puoli on sitten luokitella surumieli yms. sairauksiksi, niin voidaan myydä lisää pillereitä.
Koronaanhan+ei+Jombe+kuole+vaan+jälkitautiin.+Yli+99%+paranee.
Lähes+totta.+Sairastuneista+kuolee+1%+ja+noin+10+000+on+tälläkin+hetkellä+sairaana.+Sairaalassa+on+toistasataa+ja+teholla+noin+30+potilasta.+Sairaalasta+toivutaan,+tai+mennään+teholle+ja+teholta+kuollaan,+tai+mennään+sairaalaan.+Ja+ne+pitkäaikaissairauden+rassaavat+edelleen,+muun+muassa+niitä+Pietarikävijäjalkapallohuligaaneja+on+edelleen+työkyvyttömänä+ja+myös+heidän+perheenjäseniään.+Osa+heistä+kuoli.+
Vähättele+tätä+nyt+sitten.
Mielenkiintoista nähdä, nostavatko ämpärit rokotekattavuutta. Vai olisiko niin, että ämpäritäky on jo vanhentunut? Ei Matti Vanhanenkaan saanut presidentinvaaleissa 2018 erityisemmin ääniä, vaikka ämpäreitä jakelikin.
Matti+Vanhanen+sai+liikaakin+ääniä+presidentin+vaalissa.+Hän+veti+ämpärikampanjan+siivittävänä+4%+saaliin+kaikista+annetuista+äänistä.+Ilman+ämpärikampanjan+tukea+äänisaalis+olisi+voinut+olla+alle+2%.+Kuka+tietää,+kun+ei+kokeiltu.
Juha-Lesta Sipilä oli jo siinä vaiheessa pilannut keskustan tulevaisuuden.
Kunpa tulisi pian Seinäjoen Ideaparkkiin ämpärijakelu, että voisimme ottaa rokoteen täällä maaseudulla.
Montako ämpäriä tarviit? Ämpäri maksaa n. 2 eur. Voisko valinnaisena laittaa suklaakevyn max. 2 euron hintaisen.
https://yle.fi/uutiset/3-12158156
Jos tästä ämpäreillä selvittäisi, mutta nyt sairastuu lapsetkin, kun aikuiset on holtittomia, eivätkä ota rokotuksia.
Ilmainen ämpäri on Lestadiolaislahkolaisen pelastus koronan kynsistä. Muuten tulevat kaikki sairastumaan.
Herääkin kysymys, jotta suojaako Matti-ämpäri Juha-Lesta Sipilää koronalta..?
Eli eikö korona hoidakaan Juha-Lestaa?
Ämpäri tekee ihmeitä lestalle.
Ämpäri päässä yhden airon soutuveneellä, sepä se vasta olisi näky "Inkeroisten vesillä"...