juu, karikon myymälä tiensä päässä. Eipä noita montaa autoa näy olevan lähemäen uuden kaupan pihassakaan. Kauppa ei ole se joka kannattaa.
Liideli sulkee myymälänsä
18
61
Vastaukset
- Anonyymi
mikkeliläisillä rahat loppu eikä luottoa myönnetä.
- Anonyymi
Vuokrakiinteistö. Saksalainen laskee että pitää olla omat tilat että kannattaa, ja oikeassa onkin!
- Anonyymi
No ilmeisesti enemmän kuin Lidl tahtoo maksaa. Lisäksi siellä Karikon Lidlissä ei ole koskaan ollut samanlaista imua, kuin tuossa Urpolassa. Lähtemäen Lidl on nostanut myyntiä reippaasti alun jälkeen, nyt on jo ruokamyynti samalla tasolla kuin Graanin CM:ssä. Kassojakin on enemmän töissä.
- Anonyymi
Noo, eipä sinun lenkkimakkara ja kaljaostokset pidä yhtäkään kauppaa pystyssä.
Toisaalta veronmaksajille teikäläiset tulee kuitenkin kalliiksi.- Anonyymi
Söitpä ituja tai et, niin loppu tulee ennemmin tai myöhemmin ja sitä ennen alkaa kroppa pettää, yleensä aina.
- Anonyymi
Nojoo, toisaalta rahaa se vaan on. Tärkeintä on kuitenkin se että sinua vituttaa.
- Anonyymi
Nyt moni jättää käymättä koko lidl myymälöissä, että silleen.
- Anonyymi
Rantakyläläiset on varakasta väkeä, eivät oo eksyneet Liiteriin tarpeeksi tiuhaan kun ovat asioineet vaan K-kaupoissa.
- Anonyymi
Prisma on hyvä, siellä käyn kaupassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Prisma on hyvä, siellä käyn kaupassa.
Taitaa se Prismassa käynti monellakin perustua tapaan eikä kaupan erinomaisuuteen.
Itse en ainakaan ole havainnut siinä sen paremmuutta muihin nähden.
- Anonyymi
Ostovoima nyljetty niin alas, korkeintaan tilipäivänä voi käydä kaupassa. Kiitos porhojen ja poliitikkojen.
- Anonyymi
säälittää kyllä köyhät:(
- Anonyymi
nou hätä, lähemäen puoti kuulemma lähellä näin mainnostavat ovessa. Lompisikaa rantakylän porukka hakemaan kaljanne ja halpis tuotteenne sieltä, tosin setrikadun pulju saattaa olla lähempänä.
- Anonyymi
PIRKKA OLUTTAsuapi vielä karikosta ei NATSAA natsisivan olut...?
- Anonyymi
"Onneksi lähellä on Mikkeli-Lähemäen myymälämme" Nopein reitti 6.7 kilometriä autolla ja kävellen 4.7 kilometriä. Lähellä ja lähellä, tuo on hevon kuusen männyn takana ja toisella puolella kaupunkia.
- Anonyymi
Kyllä huomaa että reipas Mikkeliläinen kirjoittaa.Kaikki mikä on omasta asunnosta 100m etäämpänä on liian kaukana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä huomaa että reipas Mikkeliläinen kirjoittaa.Kaikki mikä on omasta asunnosta 100m etäämpänä on liian kaukana.
Tuleeko ruudinkeksijälle yllätyksenä että kaikkia ei kiinnosta lähteä yli 5km päähän ruokakauppaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuleeko ruudinkeksijälle yllätyksenä että kaikkia ei kiinnosta lähteä yli 5km päähän ruokakauppaan?
Juuri näin :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse353985SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2633925Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1343471Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky873460Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222317Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341833Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575591708- 371640
- 321521
- 931485