Ikävintä tässä ei ole se, että et enää välitä minusta vaan se, että se tunne on kääntynyt inhoksi. Näinhän se usein käy, viha ja rakkaus ovat kovin lähellä toisiaan. Mietin vain, että miksi sen pitää mennä niin. Miksi ei voi vain ajatella, että tämä ei nyt onnistunut, vaikka hän on ihana. Sen sijaan, että ajattelisi, että tämä ei nyt onnistunut, koska hän on sellainen tai tälläinen.
Saat pitää mua tyhmänä, saat inhota tai ihan mitä vaan, jos se helpottaa. Mun ei oo pakko kuitenkaan ajatella tai tuntea niin. Mä tuun aina tykkäämään susta. Ja jos ihmettelet, mikä se mussa loistava valo on, se olet sinä.
Hyvää yötä.
Valo minussa
8
659
Vastaukset
- Anonyymi
Ei saa olettaa...eikö näin todettu toisillemme viimeksi? Ota selvää mitä tunnen, ulkokuori voi pettää
- Anonyymi
Täälläkö? Ei olla kasvokkain sanottu ja näitä ei lasketa.
- Anonyymi
Suojeleehan se itseä, että vian löytää toisesta. Se on hyvä että rakastaa kuitenkin. Mallioppimistahan se rakastaminenkin vaatii.
- Anonyymi
Joskus ehkä olikin niin.
Mutta ei sitä valoa ole ilman rakkautta.
Sen kyllä huomaa milloin valot on päällä tai pois. - Anonyymi
Minun on vaikea päästä tästä yli. Ei sinusta, eikä tunteistani vaan siitä, ettemme voineet selvittää tätä. Se on kuitenkin minun ongelmani,ei sinun ja aion päästä siitä yli.
- Anonyymi
En inhoa sinua enkä tule koskaan inhoamaan sinua. Mistä ihmeestä tuollaista keksit? Palstaltako? Väärinkäsitys.
- Anonyymi
Ei, perustan tietoni siihen, mitän hän on tehnyt ja kuinka hän toimii oikeassa elämässä. Taidan olla vähän väsynyt, kun tirautin pari kyyneltäkin.
Hyvää yötä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, perustan tietoni siihen, mitän hän on tehnyt ja kuinka hän toimii oikeassa elämässä. Taidan olla vähän väsynyt, kun tirautin pari kyyneltäkin.
Hyvää yötä.Hyvää yötä. En usko että inhoaa sinua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1026890Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4785003Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1292906Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1412443Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t142209Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m351202En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su721123Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta531050- 1031013
Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä59964