Jotkut stalkkaa ja kuvaa, ketä siellä käy. Sama homma Lieksassa.
Tämä on synnyttänyt ilmiön, että Lieksasta ajetaan Nurmekseen aa paltsuun, ja sama toisinpäin. Koska halutaan olla anonyymejä. Koska omalla kylällä tulee tunnistetuksi. Tämä tuottaa paljon päästöjä, turha ajelu.
Eikö olisi kaikille parasta, että korkki auki ja alatte vaan rehdisti ryyppää taas. Luonto kiittää! 👍l
Tämä on synnyttänyt ilmiön, että Lieksasta ajetaan Nurmekseen aa paltsuun, ja sama toisinpäin. Koska halutaan olla anonyymejä. Koska omalla kylällä tulee tunnistetuksi. Tämä tuottaa paljon päästöjä, turha ajelu.
Eikö olisi kaikille parasta, että korkki auki ja alatte vaan rehdisti ryyppää taas. Luonto kiittää! 👍l
Vastaukset 43
Vanhimmat
Se on vain hyvä, että rodut näin sekoittuu.
Näin on
Sekoittuu hyvinkin
Monta aaata
Juoppoja+todella+riittää+nurmeksessa.+Tilastojen+mukaan+jopa+104%+nurmeksen+asukkaista+on+alkoholisteja!+😮
Johon on
Hienoa että riittää
Heh, ja suurin osa Nusen Kyrölän hoitajista kaappijuoppoja , että jaksavat päivästä toiseen tuota tympeeä työtään...
Kun menee yli 100 prosentin, niin Lieksasta on pitänyt hakea täydennystä.
Notkuu notkuu horjuu huojuu
Onko sulla paljonkin kokemusta?
Se tietää valtiolle tuloja, ovat hyviä veronmaksajia.
Jaa alkoholistit, mihin perustat väiteesi?
Olen kokemusasiantuntija.
Tänä päivänä työnantaja on sosiaalipummi. Maksaa niin huonoa palkkaa että toimeentuloerotuksen maksaa kela. Ja eikun paikalla sopimisiin, valtio kiittää?
Väkeviä kehiin
Ai alkon kuluttajat
AA paltsun jälkeen mennään aina penan pupiin ottaa parit huurteiset.
Onko se 13. askel AA portaissa?
Ei pidä juoda jos noin paljon vaivaa
Niimpä👍
Niin pitääkin kuvata ja stalkata potentiaalisia asiakkaita
Asiakkaita monosen hautaustoimistoon?
Korkki auki ja ryyppy päälle, UGH OLEN PUHUNUT!
Poliisipartio pysäytti 12.10.2022 klo 05.30 henkilöauton Nurmeksen Ylä-Valtimontiellä. Kuljettajana toimineella miehellä ei ollut ajo-oikeutta ja hän puhalsi poliisin seulonta-alkometriin 1.50 promillen lukeman. Kuljettajalle tehty huumausaineiden pikatesti antoi positiivisen tuloksen huumausaineille. Auton apukuljettajan paikalta löytyi luvaton kaasusumutin. Kuljettajaa epäillään törkeästä rattijuopumuksesta, kulkuneuvon kuljettamisesta oikeudetta, huumausaineen käyttörikoksesta ja lievästä ampuma-aserikoksesta. Kortitta ajosta mies jäi kiinni
Oli pätevä syy, kiire penan pupiin.
hupiveikot kokoontuu päivittäin
Näinpä
Justiina
Normaalia nurmesta
Apua aiheeseen
Haluan alkoholistiksi
Korkki narahti auki, tästä se taas lähtee...
Nyt on oikeeta puhetta
Alkoholismi on todellista vapautta, otetaan sille 😺
Sisukset paskana jatkuvasta juomisesta ja sitten yhteiskunnan piikkiin korjattavaksi.
Yhteiskunnalta pitää aina lypsää kaikki mitä saa.Sinä olet älyltään niin tyhmä että hypit oravanpyörän rattaissa ja huomaat että tuonelan portit aukeaa ennen aikaisesti ja kuolet🤭
Valtion kassa näyttääkin siltä, että on lypsetty.
AA paltsuun voi yrittää luimistella hupparissa huppu päässä, mutta se on turhaa, Nurmeksen stalkkerit kyttää kuka käy AA paltsussa.
On hyvä tietää kuka on alkoholisti!
ABC parlamentti pohtii kuka on alkkis.
Miekin hiippailen välillä kunnon valeasussa hampurlaisille kun hävettää käydä niin usein ja emäntäkin kieltänyt tai käskenyt rajottaa...tapansa kullakin....
Millaista asua käytät? Oletko kenties furry?