tuntenut ihmisen hyvin kauan vaikka naapurina, niin et voi tietää minkälainen ystävä hän sinulle olisi, ihan samoin kuin tutustuessa sinulle vielä lähes tuntemattomaan uuteen mahdolliseen ystävään. Ennen tutustumista ei voi sanoa kenestä pitää ja kenestä ei.
Vaikka olisi
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No mutta totta, mutta naapurin Raimo tuntuu kovin kiinnostuneelle. Eikä sille ole niin väliä onko sormusta vai ei, edellisenkin vaimonsa se pokasi naisen ollessa vielä aviossa toisaalla... Sittenhän sitä tutustuu, ei se vieraalta kauan tunnu.
Kyllä voi. Kun on vähän elämänkokemusta ja tavannut paljon ihmisiä, voi jo aika hyvin arvioida ihmistä sellaisen 5 juttelukerran jälkeen. Pieleen menee lähinnä, jos toinen on jotenkin ihan epäaito. Mutta sellaisia on aika vähän.