Ulkopuolisena ihmettelen Sievin pimeyttä rokoteasioissa. Siellä täytyy olla jokin sylttytehdas tai keittlö, jossa vääriä tietoja keitetään ja niillä pelotellaan.
Ketkä Sievissä levittävät väärää tietoa?
12
817
Vastaukset
- Anonyymi
Uskonto aivopesu ovat johtaneet siihen että uskotaan mielipiteitä eikä faktaa. Rukoushuonerinkiin pyydetään karismaattisia puhujia jotka aivopesee uskomaan esim. Että dinosauruslöydöt ovat feikattuja että ovat tehty Kiinassa ja piilotettu maaperään. Ajan myötä... Kaikki paska menee läpi
- Anonyymi
Onko tuollaista saarnattu Sievissä ihan näinä aikoina? Onko tarkempaa tietoa noista saarnamiehistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tuollaista saarnattu Sievissä ihan näinä aikoina? Onko tarkempaa tietoa noista saarnamiehistä?
Näin vuosia sitten sellaisen ilmoituksen, olisi pitäny mennä vastaväittelemään mutta en mennyt, tuskin meno on muuttunut, varmaan kiertää vieläkin
- Anonyymi
Niinpä. Harva asia antaa sellaista varmuutta omille käsityksille kuin tyhmyys ja/tai tietämättömyys. (Hyvä määritelmä, kopsattu hesarista)
- Anonyymi
Täyttä soopaa ei tarvi olla mikään uskovainen jos ei halua ottaa noita huonosti tutkittuja piikkejä joista ei edes valmistaja ota mitään vastuuta, jo tuon pitäisi saada hieman miettimään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täyttä soopaa ei tarvi olla mikään uskovainen jos ei halua ottaa noita huonosti tutkittuja piikkejä joista ei edes valmistaja ota mitään vastuuta, jo tuon pitäisi saada hieman miettimään.
THL KYLLÄ TIETÄÄ
- Anonyymi
Ei ole kiva tämä Sievin rokotevastaisuus
- Anonyymi
Ei, muutan pois
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, muutan pois
Muutitko mimneppäin?
- Anonyymi
Mitä tommosille pienille paikkakunnille tarvii jakaa rokotteita kun siellä ei ole edes ihmisiä. Korona on suurten kaupunkien ongelma.
- Anonyymi
SIEVI ON TÄRKEÄ
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SIEVI ON TÄRKEÄ
Koronarokote, se on tärkeä se
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi385406Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2945235Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä644539Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692455Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481890Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu301845Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161742Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735- 1051516