Kauhistus!!!

Anonyymi

Valloittaako karppaus maailmaa?

"T2d:n remissiointibisnekseen mukaan tullut kanadalainen Gini kertoo tehneensä vuoden kestäneen tutkimuksen oman ohjelmansa vaikuttavuudesta. Tutkimusta ei ole julkaistu missään tiedejulkaisussa eikä se tietääkseni ole vertaisarvioitu. Saattaa silti olla luotettavampi kuin se Unileverin tutkinus, jonka mukaan ”yhdeksän kymmenestä filmitähdestä käytti Lux-saippuaa”.

Ginin tutkimuksen mukaan:

65 % sai HbA1c:n terveen tasolle alle 6,5%:n.

Paino putosi 4–12%.

40 %:lla aleni verenpaine.

92%:lla väheni kolmessa kuukaudessa diabeteslääkityksen tarve."

6

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karppaus on vanha asia, sitä käytettiin sata vuotta sitten ennen kuin keksittiin insuliini, silti diabeetikot kuolivat nuorina.

      • Anonyymi

        Historia on aina mielenkiintoista. Olis hyvä tuntea sen. Milloinka mittarit ilmestyi potilaille? Mitenkä ennen mittareita? Lääkäri varmaan maistoi potilaan kusta? Itämaiset lekurit kusetti epäiltyä sokeritautista kusemaan ruukkuun ja sitten jos sokerimuurahaiset hyökkäs sinne niin tauti oli määritelty. Miksi diabetes lisääntyy? Olisko kuumaa tietoa?


      • Anonyymi

        "Karppaus on vanha asia, sitä käytettiin sata vuotta sitten ennen kuin keksittiin insuliini, silti diabeetikot kuolivat nuorina."

        Selvennäppä hieman.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Karppaus on vanha asia, sitä käytettiin sata vuotta sitten ennen kuin keksittiin insuliini, silti diabeetikot kuolivat nuorina."

        Selvennäppä hieman.

        Lue itse kirjoista jos et tuota tiennyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Historia on aina mielenkiintoista. Olis hyvä tuntea sen. Milloinka mittarit ilmestyi potilaille? Mitenkä ennen mittareita? Lääkäri varmaan maistoi potilaan kusta? Itämaiset lekurit kusetti epäiltyä sokeritautista kusemaan ruukkuun ja sitten jos sokerimuurahaiset hyökkäs sinne niin tauti oli määritelty. Miksi diabetes lisääntyy? Olisko kuumaa tietoa?

        Mittarit ilmestyivät potilaille 80-luvulla. Meidän ensimmäinen mittari maksoi 700 markkaa vuonna 1989. Sitä ennen verensokereita arvioitiin laittamalla pisara verta mittaliuskalle, pyyhkimällä se 2 minuutin kuluttua pois, odottamalla vielä minuutti ja vertaamalla liuskan väriä liuskapurkin kyljessä olevaan värikarttaan. Tuo ensimmäinen mittari käytti samoja liuskoja. Sitä ennen oli liuskoja joilla sokereita "mitattiin" virtsasta.


    • Anonyymi

      "Valloittaako karppaus maailmaa?"

      Totta kai.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      10
      1227
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      305
      1185
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      372
      1111
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      92
      776
    5. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      730
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      12
      721
    7. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      371
      680
    8. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      650
    9. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      30
      627
    10. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      113
      621
    Aihe