Tämä tuskin on mikään paranormaali ilmiö,sillä uusia tähtiä
syntyy ja sammuu mailman kaikkeudessa jokavuosi ja elinkelpoisille
planeetoille syntyy meidän kaltaistammekin elämää!!
syntyy ja sammuu mailman kaikkeudessa jokavuosi ja elinkelpoisille
planeetoille syntyy meidän kaltaistammekin elämää!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lähden nyt kasvikunnasta koska virukset ja alkueliöt ovat meille vaikeanpaa tutkittavaa kuinesim heinä ja puu.
Tämä oli minulle arvoitus ja on vieläkin kunnes luin henkien vaikutuksista
ja heidän osuudestaan mailman kaikkeuden pioneereina!
Pelkkä ajatus että kaikki itsestään lähtisi vaan kasvamaan pikkuhiljaa ei kerta kaikkiaan anna vastausta vaikka sitä miettisi koko elämänsä,mutta kun luin että kehittyneimmillä hengillä on käsittämätön luomiskyky esim kun he luovat perispiritisen vaatetuksen itelleen pilkun tarkasti
vaikka minkä materian kaltaista.Siis uudessa mallissani nuo kehittyneimmän älyn ja henkienlukematon määrä pystyy luomaan kasvin alun uudelle planeetalle ja tästä kaikki sitten alkaakin koska kasvikunnalla on myös kyky kehittyä ja sitä sanotaan evoluutioksi!
Otan yhden konkreettisen esimerkin tämän hypoteesin toteamiseksi ,sillä jotkut voivat
jopa väittää että meitä tässä ei edes oleolemassakaan!
Henget siis ottavat mailmankaikkeuden luidista rakennusmateriaalia lähes mihinkä tahansaaa
kuten vaatetukseensa ja kasvien elämän aloittamiseen!
Kun esim puuon kasvanut planeetalle ja oletamme että se onkin ainoa kasvi joka
kasvaisi tuolla yksin ,niin joku sen pilkkoisi ja tekisi siitä halkoja ja polttaisia koko puun juuriaan ja lehtiään myöten ,niin eikö silloin elämä olisikin kadonnut tuolta planeetalta peruuttamattomasti ennekuin joku aloittaisi uuden puun kasvamaan,sillä puu poltettuna on vain hiiltä,vettä,eli vetyä ja happeaa,sekä kuivaaineessa vety ja hiiliyhdisteitä ja nämä plaisivat uudelleen materiaan eikä mitään elämää olisi enää olemassa!
Tämä ymmärrys ei toki tee minusta niin viisasta että ymmärtäisin tuon valtavan luomisvoiman mitä miljoonilla jamiljoonilla kehittyneillä hengillä on,mutta kun katson
koivua tai muita elämää luonnossa käsitän kuinka taitavia Jumalan rakennusmiehiä nämä
pioneerit todella ovat ja siinä riittääkin meidän tiedemiehillä tutkittavaa sillä maailma muuttu veikkoseni ja kieltää henkien olemassa olo on yhtä lapsellista kuin olettaa että ihminenkin on vain robotti!
Tämä tapus antaa selityksen siihen puuhunkin jonka Jeesus kirosi ja kun he palasivat takisin ja näkivät puun olleen kuollut ja kuivanut pystyyn he ihmettelivät!
Periaatteessa planeettammekin voisi kuolla elikkä elämä tuhoutua mutta sitä ennen koko ihmiskunta olisi mennyttä ,enkä usko enää moiseen!
Tämä planeetta on jo selvinnyt isoimmistakin myllerryksistä kuten kun koko pallo pyörähti 180 astetta ympäri ja Suomikin joka oli tropiikkia jäätyi ja jähmettyi muutamissa sekunneissa!Siitä muistona vielä 1800 luvun venäjällä syötiin pakastunutta mammutin lihaa suoraan miljoonien vuosien pakasteesta kun jäätiköt sulivat.Nyt noista mammuteista ei olejäljellä edes yhtä kiloa mistä saisimme kloonattua uuden elämän sillä ihminenkin kehittyy ja on jo saavuttanutkin tuloksia!
Periatteesa planeettoja tuhoutuukin vuosittain ja meidänkin omallemme se päivä tulee joskus mutta henget ja Jumala eivät tuhoudu ikinä vaan jäävät elämään!
Samoin ei maailmankaikkeus tuhoudu koskaan koska sekin on periaatteessa ollut ikuisesti!