Vaasa ei kerro korona-altistumispaikkoja. Miksi tällainen olennainen tieto halutaan salata ja pimittää? Miksi salailu kannustaisi ottamaan rokotteen?
Miksi pimitetään?
Anonyymi
664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ravintoloitsijat ja urheiluporukka ovat lahjoneet kaupungin virkamiehet. Ravintoloissa ja baareissa korona leviää plus Sportin peleissä, kuntosaleilla painitreneissä ja tansseissa.
Jos tietäisit paikat niin voisit käydä tarkistamassa ettei sairaita näy missään. Siitä ei valehtelijat tykkäisi.
mun mielestä sais lopettaa jo tuo paikkojen ja lukumäärien jokapäiväinen julkaisu. sontasiioni julkaisee isolla joka päivä vaasan ja etelä-pohjanmaan tartuntoja ei toki oteta huomioon että sielläpäin pienien paikkakuntien nuoriso ei käy edes lääkärissä..kepun äänenkannattaja kyllä tietää....hyssss
"Miksi salailu kannustaisi ottamaan rokotteen?"
Miksipä tosiaan kun ei mikään muukaan saa, ei tieto ei muoviämpäri ?
Vieraskieliset ovat tartunnan tuojia käydessään rajan yli ja tartuttavat kulkiessaan ilman maskeja ja tuottaa suomalaisen julkisen terveydenhoidolle suurta hoitajatarvetta testaamisen muodossa ,sairastuttuaan sairaaloissa , samoin kun se että moni kantasuomalainen ei saa tarvitsemiaan hoitoja ja leikkauksia kun ei riitä resursseja koko suomi maksaa näistä turhuuksista vieraskielisten porskuttaessa huolimattomasti ja nauttien vieraanvaraisuudestamme hyvällä omallatunnolla.
Pidetään välit ja pestään kädet, se riittää.