voi jumalauta, "vain elämää " ohjelma onkin oikea paikka kertoa parisuhteen kriisistä...sääliäkö teräsniska hakee vai ilmoitus sinkkumarkkinoita varten?
suvi teräsniska
8
263
Vastaukset
- Anonyymi
tavallaan oikea paikka, eihän sitä katso kukaan terve järkinen ihminen...maku mennyt ohjelma..ja näkeehän sen samat artistit uudestaan. voice of finland sama asia, samat huutajt toistamiseen...
- Anonyymi
Terskaniska halusi kunnon skuupin ilmoituksellaan ohjelmassa.
- Anonyymi
Onkohan kysynyt puolisonsa kantaa asioitten revittelyyn julkisuudessa? Uskooko tuon nyt parantavan pariskunnan välistä kriisiä? Eiks terapiassa käynti ole niin henkilökohtainen asia, että tiedon jakaminen on jopa laitonta. Omastaan voi kertoa, mutta nythän hän kertoi myös puolisonsa tilasta. Onko mussa nyt vikaa kun myötätunnon sijaan tunsin myötähäpeää.
- Anonyymi
Kyllähän siinä kriisi tulee, kun tajuaa ettei tavallinen elämä maistukaan ja sen joutui nyt kohtaamaan koronan aikana. Ei voinut lentää ympäri maakuntaa, meikit naamalla. Se että pitää käydä jatkuvasti poraamassa Olli Lindolmin haudalla. kertoo mielenterveysongelmista. Ja sekin, että kaikki pitää jakaa someen. Ei kai sitä jaksa oma aviomieskään katsella kovin kauaa. Ja se jatkuva somessa avautuminen milloin mistäkin turhanpäiväisestä. Luulisi, että kolmen pienen lapsen äidillä olisi jotain tärkeämpääkin tekemistä. Tota se sitten on kun saa liian paljon, liian helpolla. Toivottavasti se terapeuttinsa on ammattilainen, eikä mikään selvännäkijä hörhö.
- Anonyymi
”VAIKKA Teräsniska on iltasatujen suhteen lepsu, on hän muuten jämpti äiti. Perheen pojat tietävät, että jos äiti suuttuu, on syytä totella.
– Mieheni käyttää sitä välillä pienenä uhkailukeinona, että odottakaa vaan, kun äiti tulee kotiin ja kuulee tästä. Jätkät seisovat kuin tinasotilaat sitten, hän nauraa. ”
Onkohan laittanut miehensäkki riviin… Minua tuo ei naurata. - Anonyymi
Ismo järkyttyi vaimonsa Suvin puheista. Pitääkö kaikki avata televisiossa.
- Anonyymi
Suvi on sinkku kesään mennessä. Ei kukaan mies kattele tommosta säälinruinaajaa joka revittelee kaikki asiansa julkisuudessa. Kyllä lähtee ja kovaa, jää Suvi itkemään perään ja haalii lohduttajia ja niistä sitten intoilee lehdissä. Pönkittää itsetuntoaan nyt niin väärällä tavalla että onnea vaan. Sääliksi käy sen miestä, kai se on niin tossun alla että muija saa tehdä mitä vaan.
- Anonyymi
Ihan selvää pässinlihaa. Suvilla ollu sutinaa Ollin kanssa eikä hommat toimi oman ukon kanssa. Nää on niin nähty. Ties mitä salaisuuksia ja luurankoja on kaapit täynnä jos ei voi kriisistäkään perheelleen sano. Minä ainakin loukkaantuisi jos oma tyär jättäs sanomatta että kotona hommat on vittuillaan. Kyllä se on ero tulossa jos lehdissä pitää vakuutella että kyllä tästä selvitään. Sääliks käy lapsiakin äiteensä huutaa omat asiansa juluki, lähikaupan kassakin tietää enemmän kuin Suvin perhe. Ei voi kun päätään pyöritellä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks345367Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si694036Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut333481Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?943261Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää503246- 702673
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1252178En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri552172Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261467- 1911346