voi jumalauta, "vain elämää " ohjelma onkin oikea paikka kertoa parisuhteen kriisistä...sääliäkö teräsniska hakee vai ilmoitus sinkkumarkkinoita varten?
suvi teräsniska
Anonyymi
8293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tavallaan oikea paikka, eihän sitä katso kukaan terve järkinen ihminen...maku mennyt ohjelma..ja näkeehän sen samat artistit uudestaan. voice of finland sama asia, samat huutajt toistamiseen...
Terskaniska halusi kunnon skuupin ilmoituksellaan ohjelmassa.
Onkohan kysynyt puolisonsa kantaa asioitten revittelyyn julkisuudessa? Uskooko tuon nyt parantavan pariskunnan välistä kriisiä? Eiks terapiassa käynti ole niin henkilökohtainen asia, että tiedon jakaminen on jopa laitonta. Omastaan voi kertoa, mutta nythän hän kertoi myös puolisonsa tilasta. Onko mussa nyt vikaa kun myötätunnon sijaan tunsin myötähäpeää.
Kyllähän siinä kriisi tulee, kun tajuaa ettei tavallinen elämä maistukaan ja sen joutui nyt kohtaamaan koronan aikana. Ei voinut lentää ympäri maakuntaa, meikit naamalla. Se että pitää käydä jatkuvasti poraamassa Olli Lindolmin haudalla. kertoo mielenterveysongelmista. Ja sekin, että kaikki pitää jakaa someen. Ei kai sitä jaksa oma aviomieskään katsella kovin kauaa. Ja se jatkuva somessa avautuminen milloin mistäkin turhanpäiväisestä. Luulisi, että kolmen pienen lapsen äidillä olisi jotain tärkeämpääkin tekemistä. Tota se sitten on kun saa liian paljon, liian helpolla. Toivottavasti se terapeuttinsa on ammattilainen, eikä mikään selvännäkijä hörhö.
”VAIKKA Teräsniska on iltasatujen suhteen lepsu, on hän muuten jämpti äiti. Perheen pojat tietävät, että jos äiti suuttuu, on syytä totella.
– Mieheni käyttää sitä välillä pienenä uhkailukeinona, että odottakaa vaan, kun äiti tulee kotiin ja kuulee tästä. Jätkät seisovat kuin tinasotilaat sitten, hän nauraa. ”
Onkohan laittanut miehensäkki riviin… Minua tuo ei naurata.
Ismo järkyttyi vaimonsa Suvin puheista. Pitääkö kaikki avata televisiossa.
Suvi on sinkku kesään mennessä. Ei kukaan mies kattele tommosta säälinruinaajaa joka revittelee kaikki asiansa julkisuudessa. Kyllä lähtee ja kovaa, jää Suvi itkemään perään ja haalii lohduttajia ja niistä sitten intoilee lehdissä. Pönkittää itsetuntoaan nyt niin väärällä tavalla että onnea vaan. Sääliksi käy sen miestä, kai se on niin tossun alla että muija saa tehdä mitä vaan.
Ihan selvää pässinlihaa. Suvilla ollu sutinaa Ollin kanssa eikä hommat toimi oman ukon kanssa. Nää on niin nähty. Ties mitä salaisuuksia ja luurankoja on kaapit täynnä jos ei voi kriisistäkään perheelleen sano. Minä ainakin loukkaantuisi jos oma tyär jättäs sanomatta että kotona hommat on vittuillaan. Kyllä se on ero tulossa jos lehdissä pitää vakuutella että kyllä tästä selvitään. Sääliks käy lapsiakin äiteensä huutaa omat asiansa juluki, lähikaupan kassakin tietää enemmän kuin Suvin perhe. Ei voi kun päätään pyöritellä!