Suurien ja jakeiden selitysopasta / oppaita etsin.
Englannin kielellä.
Linkit myös kirjoihin kiinnostaa.
Mieluimmin ladattaviiin, tai online luettaviin e-kirjoihin.
Netistä ei sellaista palvelua löytytänyt.
Tiedän, että noita on paljonkin maailmalla tehty, ja pääasiassa arabiankielellä.
Mistä Koraanin selitysoppaita.
11
1465
Vastaukset
- Anonyymi
Meinaakos sun käpyäs paleltaa, kun horkkaan meinaat sortua
- Anonyymi
Kaikki koraanit roviolle niin loppuu höpötys paha kirja kun muslimit ulisee kun lukevat kirjaa hih
- Anonyymi
Kuka haluaa maksaa, minä en
Joka lehdestä ja tiedotusvälineestä on tullut viikko tolkulla syyllistämistä rasismista ja velvollisuudesta auttaa elintasosiirtolaisia.
Olen sitä mieltä, että meitä on syyllistetty ihan tarpeeksi, ja verovarojen kohde pitää olla kotimaassa. Meillä on vaikeuksia
-vanhusten palveluissa
-nuorten mielenterveyspalveluissa
- sairaiden hoitoon pääsyssä
- pienituloiset joutuvat jonottamaan ruokakasseja jne
Marinin hallitus ja varsinkin Ohisalo ja Haavisto raahaa näitä elintasosiirtolaisia tänne elätettäväksi. Ja joku hyvävaraisten porukka kannustaa. Auttaminen pitää tehdä vapaaehtoiseksi. Kiintiöpakolaisia vain sen verran, mitä auttajat ovat sitoutuneet koko loppuelämänsä maksamaan.
Matalapalkkaisena minua ottaa päähän, että verovaroja laitetaan muihin kuin omiin kansalaisiin. Itse kituutan perheeni kanssa nousevien kustannusten kanssa ja siitäkin hallitus pitää huolen, että työmatkakulut, huushollin lämmittäminen, sähkölaskut yms kasvavat.
Maksakoot ne jotka haluavat, mutta ei yhteisistä varoista - Anonyymi
On noita paljonkin netti täynnäh
Suomi on mennyt Ruotsin ohi. Hallinto-oikeudessa valtavat määrät matujen valituksia negatiivista oleskelulupapäätöksistä. Ei tavallinen Tero saa rantatontin kaavamuutoksen valitusta seuraavaan kymmeneen vuoteen käsittelyyn. Yhdellä sanallahan koraani on selitetty, sama koskee raamattua: Hevonpaskaa!
- Anonyymi
Mahdeista ja ilmanpaineista jaetaan Noobeleita.
- Anonyymi
Eihän tämä ole yllätys. Punavihreä hallituksemme ei tilannetta paranna. Joten miksi äänestetään noita puolueita aina hallitukseen. Ruotsin tie vain jatkuu sillä menolla. Mikä onni, että en asu lähelläkään Helsinkiä.
- Anonyymi
Onkos suomi jo tässä tilanteessa
Niinpä jokainen pienikin soraääni pitää saada vaiennettua mahdollisimman äkkiä, koska vaarana on juuri tämä.
Tilannetta voi verrata Saksan olosuhteisiin joskus helmi-maaliskuussa 1945. Jos menit ääneen sanomaan, että ”me hävitään tämä sota”, niin siitä ei todellakaan hyvä heilunut. Vallanpitäjille kun oli erittäin tärkeää saada kaikki ihmiset toimimaan ikään kuin he uskoisivat Saksan voittoon, vaikka todellisuudessa ani harva enää oikeasti uskoi tuollaiseen. Mutta rangaistuksen pelossa piti kaikkien yhä teeskennellä uskovansa.- Anonyymi
Arviosi meni, osui täysin nappiin.
Juuri rangaistuksen pelosta toimii kansalisten itsesensuuri.
Meillähän on sananvapaus,
mutta jostain kumman syystä sitä kansalaiset eivät käytä.
Nykyään.
Vaarana on joutua Pasilaan kuultavaksi ja sen jälkeen käräjille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arviosi meni, osui täysin nappiin.
Juuri rangaistuksen pelosta toimii kansalisten itsesensuuri.
Meillähän on sananvapaus,
mutta jostain kumman syystä sitä kansalaiset eivät käytä.
Nykyään.
Vaarana on joutua Pasilaan kuultavaksi ja sen jälkeen käräjille.Ensimäinen rivi vain on minut päätelmä, netistä kahtelen yleensä näitä päätelmiä ja hyviä sellaisia löytyy SUOMEN LUHISTUMISESTA JA HÄVITYKSESTÄ
TULOKKAAT TÄMÄN KIERTEEN SUOMEEN OVAT LUONEET
- jot pystysivät suomen täyttämään tavoilleen
- Anonyymi
Helpompi on löytää tooran selitys oppaat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718