On monia kyseenalaistettuja asioita joita pidetään propagandana. Mitä asioita sinä itse pidät propagandana?
Tiedon vastaanotto
Anonyymi
582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
1. Korona
2. IUlmastonmuutos
3. Meidän poliitikkojemme ylivertanen viisaus
4. Poliisien motivaatio rikollisten kiinniottoon
5. Oulun ansiot kulttuurikaupungiksi
6. Suomen oikeuslaitoksen oikeudenmukaisuus ja luotettavuus
7. Suomen melkein olematon korruptio - tämähän on korruption suurvalta kun vähänkin penkaisee asioitten taustoja
8. Susien suojelun tarve
Jatka sinä listaa...
Työperäisen+maahanmuuton+kannattavuudesta+kokonaisuudessaan.nythän+vain+noin+15%on+niin+kannattavaa,että+eivät+tarvitse+minkäänlaista+tukia.+2015+tänne+tulleiden+korkea+koulutus.+Vain+alle+5%on+parempi+koulutus,kuin+keskikoulu..Lääkäripula+muka+paikkaantuu,kun+pakolaisten+joukossa+on+niitä.Vain+2kpl+on+tullut+ja+saanut+jatko+opiskeluun+tarvittavat+pisteet.eli+se+siitä.Kansliapäällikkö+Nergh:tunnemme+kaikkien+tänne+tulleiden+taustan.Väärin+mixi+sitten+on+tullut+rikollisia,terroristejä.Ja+samalla+on+tuhansia+joiden+todellista+henkilöllisyyttä+ei+tunneta.Jos+kerran+niin+väitettiin+2015+Orpon+ollessa+pääministeri+ei+niiden+henkilöiden+tuloa+estetty??
Että Suomessa vain Suomalaiset olisivat rasisteja.Muslimien rasismi juutalaisia kohtaan.Muka,että Afrikkalaiset eivät olisi rasisteja.Ruondan hutut tappelivat ja tappoivat satojatuhansia tutseja.Tai päin vastoin.eri heimoa.Kongon sisällissota oli pääasiassa eri heimojen vihanpitoa.Rasistista.Mustat tappavat arabeja ja päinvastoin nyt keskiafriikassa..Ja miten on sitten täällä.Ulkolaiset saavat 2 -3 X enemmän (iltalehti)kuin Suomalaiset.Rasistixi leimaantumisen vuosi ei uskalleta asiaan puutua.
Että Suomalainen olisi tasaveroinen :vuokra asuntojen jonossa kunnilla/kaupungeissa.Tai sossuluukulla ja Kelassa.Noi ovat tänne tulleet etoasemassa.Kela korvauksia muka kaikki ovat samalla viivalla.iltalehti paljasti ulkolais taustaisten saavan 2-3kertaa suuremmat avustukset ,kuin Suomen omat kansalaiset.Nyt väitetään,että tasavertaista.
1. Sitä että eläkejärjestelmä kestää, koska se ei kestä
2. työttömien määrä on valehdeltu alakanttiin. Työttömien määrä on todellisuudessa moninkertainen riippuen määritelmästä
3. avoimien työpaikkojen määrä, koska viimeksi tänään katsoin työkkärin sivuilta alani työpaikkoja ja huomasin että ne harvat kokoaikatyöt ja osa-aikaiset on kymmenellä eri vuokrafirmalla
Suomi on täynnä propagandaa! Siinä kolme ajankohtaista!