Ajattelin tämän olevan rakkautta

Ei taida kuitenkaan olla.
20221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kai sen tiedät itse. Minulle taas rakkaus on selvääkin selvempi juttu, ei tarvii empiä.

Äänestä
  • Niin se on tärkeää. Ei tartte empiä.

    Äänestä

Rakkaudesta luulisi tulevan myönteisiä kokemuksia.

Äänestä

Ei varmasti ole, kun et ole edes tekemisissä ihmisen kanssa. Sen voi päätellä siitä että kirjoitat täällä.

Äänestä

Joo ei se ollut

Äänestä

Mulla se kyllä oli ja on.

Äänestä

Niin minäkin ja olen sitä mieltä edelleenkin..vaikka sitten yksipuolisesti ❤️

Äänestä
  • 22.53
    Rakkaus on käsittämättömän WAHVA voima jos näin on!
    Toivottavast olet jo unten mailla? Vahvoi, hyvii ja voimistavii unii sulle.
    .adam.

    Äänestä

ei ole rakkautta, vain äidillisen tunteen loppuunpaloa, karvatonta maitoa pikkuhousuissa, nussia nenussa, oli pakko kirjottaa, ainoastaan tunteesi......
Jumala on rakkaus, Jeesus Kristus kantoi kaiken häpeän Ristille, Hän elää!
sinä tiedät, hymyile
näin
:)
https://www.youtube.com/watch?v=DiTmlExE3as

Äänestä
  • Miksi raahaat olkiukkoa tällekin saitille?

    Äänestä

  • Ei ole ollut äidillisiäkään tunteita moneen vuoteen. Omat lapset riittävät, en jaksa kenenkään toisen aikuisesta lapsesta välittää. Hoidan vain pieniä lapsia.

    Äänestä

Epäilyt ei synny tyhjästä. Hyvä muistaa se. Toisen petollisuus herättää kans epäilyjä?

Äänestä
  • Kyllä toisilla syntyy ja ihan tyhjästä.
    On koettu ☹

    Äänestä

Tavallista arkea, tasaista ja tylsää, mutta tyytyväisenä itseensä, ikäänsä ja siihen mitä on. Oli rakkautta tai ei. Näin on hyvä, ehkä voisi olla jopa paremmin, jos intohimoinen rakkaus jostain syystä kolkuttelisi ovella, mutta se nyt on kohtuu epätodennäköistä. Kiitollinen siitä mitä jo on. Ehkä sitä poksahtaisi onnesta, jos asiat olisi vieläkin paremmin, ja siitä tulisi sitten karmea sotku.

Äänestä

On se rakkautta. Ainakin multa sille.

Äänestä

Mistä niin päättelet, ettei olisi rakkautta?

Äänestä
  • Olisi valinnut toisin eräässä asiassa.

    Äänestä

Voi rakastaa vaikka ei olekaan heti kiinni toisessa. Eikös?

Äänestä
  • Monta vuotta halaamisesta, joten aika rauhallisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Monta vuotta halaamisesta, joten aika rauhallisesti.

    Ehkäpä keväällä näemme jos tietty ravintola avautuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei taida kuitenkaan olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu