Tieliikennelaissa sanotaan, että jos vetoautossa on päivävalot päällä ja takavalot sammutettuna, myöskään peräkärryn takavalojen ei tarvitse palaa.
Mutta mites yli 160 cm leveän peräkärryn etuvalot; pitäisikö niiden kuitenkin olla päällä...? Eli käytännössä kytkeä vetoautossa ajovalot päälle, jolloin kaikki lamput päällä.
Peräkärryn etuvalot
Anonyymi
2
158
Vastaukset
- Anonyymi
Katyperry olisi suotava maahanmuuttaja.
- Anonyymi
Käyttäkää nyt yleensö niitä valoja niissä uussisa kikottimisa. Monessa uudessa kikottimessa kun pimeällä tai jopa sumulla on takavalot kateissa. Varsinkin niissä idän ihmeissä ja kiinalaisissa paskoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921806- 851272
- 1101133
- 73987
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 36752
- 47751
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673