Vai eikö se saa? Minusta se saa noukkahan tällä erää, ihan semmonen tunne. Menee kipsiin kun Furykin tulee sinne ja paljon väkeä.
Saako Helnius noukkahan?
Anonyymi
11141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos on oikeasti elämänsä kunnossa, niin voittaa vielä nopeemmin kuin viimeksi.
Mutta vaikea sanoa kaikkien noiden ups and downsien jälkeen...
Ei tuo Kownacki kyllä erikoinen ole. Just sopivantyylinen Helgelle. Kyllä se putoo uudelleen.
Uhoaminen on tiennyt muistaakseni aina tyrmäys tappiota. Viimeksi oli aika hissukseen ennen ottelua ja tulos oli mahtava. Nyt taas uhotaan eli käsi varmaan taas paskana ja ei voi pärjätä. :/
Pirinen oli sitä mieltä että Robert häviää.
https://www.youtube.com/watch?v=X8NPqgmnPt4
Jos Heleniuksen ajatukset pysyy kasassa eikä tule katkoksia eikä taktiikka hajoa käsiin hän voittaa, muuten ei voita. Isompana kannattaa kytätä mitä ja miten puolalainen alkaa matsin ja mikä sen suunnitelma on, tarkkana kytätä vastaiskun paikkaa, koska polakin on päästävä lähelle. Mentaalipuoli voi polakilla olla vahvempi, raaka jätkä se on kun kohdalle saa nyrkin on se nähty.
En olis niin varma tuosta mentaalipuolesta. Edelliskohtaamisen perusteella kaikki psyykkinen etu on Helgellä. Ja on yleensäkin paha mennä otteleen suoraan ukkoa vastaan jolle on hävinnyt knokiksella - etenkin 19kk tauon jälkeen.
Helge jäätyy aina isoissa tapahtumissa. Helgen pitää olla aina altavastaajana, sitte se pärjää.
Nyt on liian paljon vastuuta ottaa toinen voitto.
Ei sen oma kypärä sinänsä ole pettänyt. Valmennukset, taktiikat ja treenaukset on olleet kyseenalaisia. Sauerlandissa tuntui ihan hyvin pitävän nuppi, vaikka kokoajan tuli nimimiestä tykinruuaksi.
Näin unta jossa Pera Keita hyppäsi kehään kesken kaiken, ja hakkasi noi molemmat.
Ja sitten ratsasti hevosella Nevadan aavikolle laulaen: "I'm a poor lonesome cowboy..."
Toivon sydämestäni, että tuo mielenvikainen Tyson saa köniinsä kunnolla. On sillä niin törkeät puheet vastustajasta, jopa kommentaattoritkin kauhistelivat. Puntarilla myös Helenius ja Kownacki.
https://www.youtube.com/watch?v=QsOrrd7HM_s
Wilder taas on merkillisen rauhallinen ja hymyilee vaan.
Huijari Fury on.
https://www.youtube.com/watch?v=3HHlFWIfvp8
Toivottavsti häviää, kyllästyttää tuo suunpieksentä.
Videon kohdassa min 21.00 ja 37,35 näkyy että Furn hanskan toppauksen on aika ohkaset.
https://www.youtube.com/watch?v=3HHlFWIfvp8
Fury on ilkeä raakkuja, toisten kunnioitus on tuntematon käsite.