On niitä harvemmin sellaisia kausia että olisihan se tietysti kiva mutta kyllä siinä aika nopeaa palaa maanpinnalle. Suurimmaksi osaksi olen aika sujut ja ajattelee että eipä voi mitään ja tämä on ihan hyvä. Ehkä on sellainen sisäinen rauha ja seesteisyys kaikkien elämäntoiveiden kanssa ja kaikkeen ei voi aina vaikuttaa.
Hyvin pienissä määrin
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Osaatko tarttua tilaisuuteen, jos sellainen kohdalle sattuisi? Vai oletko niin tottunut elämääsi ettet muutoksia osaisi enään tehdä vaikka joskus niitä kaipaisitkin?
En tiedä, riippuu tilanteista ja asiasta. Osaisin tehdä kyllä muutoksia halutessani ja jos koen sen hyvin tarpeelliseksi mutta en niin suoraan ja varmasti kuin ennen. Takaraivossa on nykyään se, että teen mitä tahansa tai olen tekemättä niin lopputulos on väärä tai epäedullinen.