Keskustan narkomaanit

Voisiko keskustan narkomaanit hoitaa huumeiden käytön muualla kuin lasten leikkipuistoissa ja päiväkotien pihoilla.
4238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja lauseen loppuun kuuluu ? koska esitit kysymyksen.

Äänestä

Siitä kirsikka puistosta "kunhan puut kasvaa" voisi tehdä narkkipuiston, siellä olisi hyvä puiden katveessa narkata poissa muiden simistä.

Niin ja saataisi taas media huomiota Lappeenrannassa Suomen ensimmäinen narkeille suunnattu puisto Suomen suurimmassa kirsikkapuistossa.

Äänestä

Narkin paikka on haudassa tai laitoshoidossa. Ei kaupungin keskustassa piikittelemässä itseään!

Äänestä
  • No mutta, olisihan edes jotain elämää, muuten niin kuolleessa keskustassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisiko keskustan narkomaanit hoitaa huumeiden käytön muualla kuin lasten leikkipuistoissa ja päiväkotien pihoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu