Pori on vaarassa joutua tulvien alle. Kokemäenjoen padottaminen ja vesivoimaloiden rakentaminen auttaa asiaa. Veden virtausta ja määrää voidaan säännöstellä ja vesivoima lisää luonnollisen energian käyttöä.
Vesivoiman käyttöä pitäisi lisätä Suomessa ympäri maata. Pieniinkin jokiin voitaisiin rakentaa paikallista energiatuotantoa. Vesivoiman käyttö voitaisiin kymmenenkertaistaa nykyisestä.
Vihreiden höpötykset jokien virtaamisesta vapaana on sitä samaa tietämättömyyttä, jossa maanviljelijöille ehdotetaan siirtymään ruoan tuotannosta hiilen sitomiseen ihan meidän veronmaksajien kustannuksella.
Jokiin voidaan rakentaa lohiuomia ja portaita. Vihreiden vouhotus on elokapinaa, jolla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Kuunnelkaa asiantuntijoita.
Kokemäenjoki pitää padota ja rakentaa vesivoimaa tulvien ehkäisemiseksi
Anonyymi
1
83
Vastaukset
- Anonyymi
Sinäkö olet niitä asiantuntijoita vai lohiportaiden ja uomien rakentaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313970- 203558
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173407- 793357
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613254- 493061
- 292925
- 802769
- 542677
- 192387