Rautakarhu

Hyvä uutinen, rautakarhun lopetusmääräys on purettu – poliisi yrittää sittenkin emon nukutusta ja pienpetoraudan poistamista.
https://yle.fi/uutiset/3-12136061
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toivotaan, että karhu löydetään ja pienpetoraudat saadaan poistettua käpälästä.

Äänestä

vitun retupetterit se lopetetaan , joka on luonnonvastaista 10 raudan kylväjää voitaisiin lopettaa minun reagoimatta millään tavoin .

Äänestä

Pohjois-Karjalassa näitä rautoihin jääneitä karhuja on useampi ollut.
Enon Sarvingin karhuemo.
Lieksan Viensuulla karhuemo ja kolme pentua. Samalla kylällä toinen tapaus vuoden sisällä.
Tahallaanko heittelevät rautoja luontoon karhuille tai ehkäpä susille kun ainainen valitus on metsästäjillä susista Lieksan alueella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvä uutinen, rautakarhun lopetusmääräys on purettu – poliisi yrittää sittenkin emon nukutusta ja pienpetoraudan poistamista.
https://yle.fi/uutiset/3-12136061

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu