Onko kukaan muu huomannut yhdennäköisyyttä Sunnevassa ja Martinassa? Ikäeroa toki - saman verran kun äitiinsä - mutta jos katsoo eleitä ja vaihtaa tukan värin, niin jotain samaa löydän.
Täti? Puumalasta, missä M viettänyt paljon aikaa, myös Sunnevan luona, missikisa- bisnes (olisiko niin, että "täti" ohjannut M:ää missibisnekseen?) Kummatkin toistensa häissä ja muutenkin paljon yhdessäoloa ja yhteneväisyyksiä pitkin matkaa... Ulkonäkökeskeisyys ja rikkaan miehen/nimen metsästys, vaatteet...
Missi-Sunneva ja Martina
17
87
Vastaukset
- Anonyymi
Ei uskoisi jos ei omin silmin näkisi. Nimittäin tämä aloitus.
- Anonyymi
Totta
- Anonyymi
Sunneva on 48v. Martina 39v. Sunneva ei ole kyllä lähelläkään Martinan äidin ikää 😂.
- Anonyymi
Sunneva ei kutsunut Maraa häihinsä.
Miksiköhän? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sunneva ei kutsunut Maraa häihinsä.
Miksiköhän?Kun Maran todellinen luonne paljastuu, niin välit menee kaikkien kanssa poikki vain poikkeus on Esko, joka auttaa säälistä ja tyttären takia Maraa.
Maran ystävyys perustuu hyväksikäyttöön ja on aivan liian kateellinen muille. Ei kestä muiden kauneutta ja eikä pituutta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun Maran todellinen luonne paljastuu, niin välit menee kaikkien kanssa poikki vain poikkeus on Esko, joka auttaa säälistä ja tyttären takia Maraa.
Maran ystävyys perustuu hyväksikäyttöön ja on aivan liian kateellinen muille. Ei kestä muiden kauneutta ja eikä pituutta.Kateellinen on kaikille. 👍🤭
- Anonyymi
Siis voi luoja! 🤦 Kyllä alkaa olla haukkumisen aiheet vähissä, kun piti tällainen aloitus väkertää. Kertoo paljon aloittajan aivokapasiteetista. Tai siis lähinnä sen puutteesta!
- Anonyymi
Minäkin huomaan yhdennäköisyyttä Sofiassa ja edesmenneessä Michael Jacksonissa. Oliko Michael kenties Sofian veli?
- Anonyymi
No näissä kahdessa onkin oikeasti samaa habitusta. Mutta Martinassa ja Sunnevassa ei yhtään. Ei myöskään ap:n mielestä, mutta hän ei voi vimmaiselle kademielelleen mitään. Oman mielensä vankina heiluu näillä palstoilla.
- Anonyymi
Michael Jackson oli tummaihoinen, eli n****ri, Sofia ei ole. Tämä ihonväri nyt ihan ensiksi, toiseksi ikä, sukupuoli, silmät, nenä, suu, hiukset, kasvojen muoto jne...
En kyllä löydä mitään samaa.
Olethan sinä haukkunut täällä Sofiaa jatkuvasti milloin mistäkin keksimästäsi jutusta, joten ei yllätä, että vedit taas Martina ketjuun Sofian mukaan.
- Anonyymi
Eivät ole ollenkaan samannäköisiä.
- Anonyymi
Jahas. Sunneva telkkarissa oli sulle liikaa. Kadehditko aivan kaikkia naisia , jotka ovat omalla sarallaan menestyneitä ja elävät omannäköistään ja hyvää elämää ?
- Anonyymi
Martinalla ja Sunnevalla on yhdeksän vuoden ikäero.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Martinalla ja Sunnevalla on yhdeksän vuoden ikäero.
Niin vähän? Luulin, että Martina on vähintään 20 vuotta Sunnevaa vanhempi.
- Anonyymi
Maraa ei kutsuta kenenkään häihin enää. Ei ollut Sunnevankaan häissä.
- Anonyymi
Enpä ihmettele, kun ei osaa pukeutua eikä käyttäytyä.
- Anonyymi
Enpä ihmettele, kun ri osaa käyttäytyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32912076Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15711164Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2776516Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2505311Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1823768- 1743588
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin602631Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1172089Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131884