Kokemuksia Kona hybrid tai electrikistä

Anonyymi

Olen kiinnostunut Hyundai Kona sähköautosta (tai hybridistä).
Olisi kiva kuulla omistajien käyttökokemuksia ko autoista!

13

6094

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka noita idän ihmeitä ostaa. Ostakee euroauto. Laatua koko rahalla!!

      • Anonyymi

        Mikä ihmeen idän ihme ? Hyundaita valmistetaan ympäri maapalloa ja suunnitellaan mm.Saksassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä ihmeen idän ihme ? Hyundaita valmistetaan ympäri maapalloa ja suunnitellaan mm.Saksassa.

        Jäljet johtaa kuitenkin loppupeleissä sylttytehtaalle. Elkää ostako itäautoa. Vain euroautoa kiitos.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jäljet johtaa kuitenkin loppupeleissä sylttytehtaalle. Elkää ostako itäautoa. Vain euroautoa kiitos.

        Sählöautoiltu 6 vuotta ilman ongelmia tällä merkillä.. ei me nyt mistään Neuvostoliitosta olla ostamassa😊


    • Anonyymi

      Suolesta ei kannata neuvoja kysellä, täällä vain kettuillaan ja kadehditaan.

    • Anonyymi

      Ihmettelen vaan, että miten tuostakin on saatu niin oudon näköinen kulkine. Itseasiassa sähköautot on kaikki jokseenkin rumia. Muutama todella kallis malli on osattu tehdä kivan näköiseksi, mutta kaikki nämä kohtuuhintaiset on kyllä epäonnistuneita.

      Honda E on kivan näköinen kaupunkiauto. Tosin sekin on kalleimmasta päästä luokassaan kuten minikin. Toki Honda E:ssä on ominaisuuksia, mitä muilla ei ole.

    • Anonyymi

      Ja 0 vastausta aloittajan kysymyksiin tähän mennessä! Itseänikin kiinnostaa tuo kona asiallisen oloinen auto ja sähköversion toimintamatka hyvä. Tehdas lupaa yli 400km ja 350 menee.

    • Anonyymi

      Minä sanon nou nou näille itäautoille. Vain länsiautoa kiitos. Idän ihmeet jätän kauppaan.

      • Anonyymi

        Kyllä se asia tuli jo selväksi. Sinä et osta Kauko-Idän tuotteita.
        Ole ystävällinen ja anna niiden keskustella, joita aloittajan kysymys kiinnostaa.


      • Anonyymi

        Kuultu jo!!!


    • Anonyymi

      Meillä uusin vm 21 Kona Electric. Tällä erää hyviä kokemuksia. Ajomatka putoaa talvella reilusti johtuen matkustamon lämmityksestä. Alle 300km 15-17 asteen pakkasessa. Tuo ei haittaa kun oli tiedossa autoa hankkiessa. Aamulla akku taas täynnä uuteen päivään. Hiljainen varsinkin kitkarenkailla. Uudessa vuosimallissa kiinnitetty huomioita äänen eristykseen. 3- vaihe laturi ehdottomasti tarpeen- 1- vaiheisella schukolla tulee äitiä ikävä... Meillä Walle , jonka tehon voi puolittaa 5 kW:iin. Ei tarvitse 3*35 A liittymää.

    • Anonyymi

      Kaamean ruma, kuin kylpyamme pyörillä. Hullu tuollaisen ostaa, sikahintainen vielä sähköpelinä. Nissan Qashqai paljon isompi ja parempi auto.

    • Anonyymi

      Alle 3 euroa/100km on todella houkutteleva. Kuka muuten tänä päivänä vielä ostaa autoja omaksi? Saati sitten ennakkoon säästää... Vanhan dieselin polttoainekustannuksilla ja dieselveroilla autoa makselee pitkän centin...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4613
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3175
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2863
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2805
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2390
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2175
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      18
      1616
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1591
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1518
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    Aihe