Minkähänlaista Veekmasilla olisi työskennellä?

Osaako kukaan kertoilla, toivottavasti muutakin kuin huhuja?
Onko asiallinen työpaikka?
Maksetaanko minimipalkkaa jotta omistajatkin saisivat edes kauraleivän pöytään?
21145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikös siellä ole tosi vähän työntekijöitä. Tusinan verran tai 15? Vähän hämärää jotenkin kun firma tekee hirmu tulosta mutta omistajia ei näy hyvätuloisten listoilla.

Äänestä

Tosi ihana työpaikka, johtaja tosi kiva.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Osaako kukaan kertoilla, toivottavasti muutakin kuin huhuja?
Onko asiallinen työpaikka?
Maksetaanko minimipalkkaa jotta omistajatkin saisivat edes kauraleivän pöytään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu