Koholuomi jossa keskellä tumma kohta, syöpä?

Anonyymi

Mulla oli vasemmassa kyljessä ruskea tarkkarajainen pyöreä luomi, johon tullut muutoksia..keskeltä tummunut ja luomen alareunaan ilmestynyt tummia pisteitä, täpliä tai mitä lie. Poistettiin vasta ja nyt odotan kauhulla patologin vastausta. Onko kenelläkään ollut vastaavanlaista, onko löytynyt melanoomaa?
Lääkäri ei sanonut muuta kuin että menee tutkittavaksi. Pelkään tietysti pahinta, enkä ole varma missä ajassa muutokset on tullut.. sen verran on tullut luettua netistä tietoa, että nuo tummat pisteet voisi olla satelliitteja, ihon etäpesäkkeitä. Siinä tapauksessa ei taidakaan enää toivoa olla.

3

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä vaan näytä sitä lääkärille, vaan kysy asiasta oikeilta asiantuntijoilta S24:ssä ja vauva-foorumilla, jotka antavat varmasti sinulle oikean diagnoosin sokkoina!

    • Anonyymi

      Kuten kirjoitin, se on näytetty lääkärille ja poistettu.

    • Anonyymi

      Ja lähinnä kyselin muiden kokemuksia, onko ollut vastaavaa kenelläkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyväksytty kaivattusi

      Vartaloa vai et? Rehellinen vastaus
      Ikävä
      34
      1684
    2. Minulta loppuu aika

      Halusin olla täydellinen. Nyt näyttää siltä että viimeinen kiristys jää puolitiehen, sillä h-hetki on jo ihan kohta käsi
      Ikävä
      42
      1606
    3. Syvälliset keskustelut

      Olisivat tärkeintä ensisijaisesti hänen kanssaan Tulisi sellainen hetki, mutta kaikki meni pieleen
      Ikävä
      29
      1571
    4. Olisipa sitä henkisesti eheämpi ja rohkeampi

      mikään maallinen mammona ei itseäni kiinnosta, eikä sen menetys kiinnostus. Mutta kun kohtaa jonkun sykäyttävän ihmisen,
      Ikävä
      20
      1435
    5. Mitä ajattelet

      Kun näet kaivattuasi?
      Ikävä
      126
      1434
    6. Moi, nainen

      Tunnustan, olen heikkona sun hymyyn, ja sekään ei auta yhtään, että sulla on täydellinen nenä. Joten ensi kerralla, kun
      Ikävä
      46
      1349
    7. Kyllähän tämä vähän kirpaisee

      Mutta oman sisäisen rauhan vuoksi jätän sinut nyt historiaan. Todennäköisesti olet jo sinäkin mennyt eteenpäin. Olipah
      Ikävä
      38
      1227
    8. Nyt on pakko tunnustaa

      AA että on ikävä sinua!!
      Ikävä
      19
      1209
    9. Sulla on uskomaton luonne

      Saat minut hetkessä iloiseksi, tai sanotaan nyt niin, että ajatus sinusta saa sydämeni hyppimään riemusta. En vain saa s
      Ikävä
      44
      1108
    10. Katso ennen-jälkeen kuvat - Erika Vikman saa pihalleen jättirempan tv:ssä!

      Oho, onpa aikamoinen muutos! Mitäs tykkäät, onko tällainen piha mieleesi vai haluatko enemmän nurmialuetta ja vihreää?
      Pihasuunnittelu
      6
      1036
    Aihe