Keskustan ihmiset ovat itsenäisempiä ja osaavat ajatella omilla aivoillaan.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 36 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 36 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Keskustan ihminen on järkevä ja ottaa rokotteen suojellakseen itseään ja läheisiään. Persuissa on vastuuttomia rokotevastaisia salaliittoteoreetikoita, jotka aiheuttavat veronmaksajille miljardikustannukset.
Ei tässä salaliitoista ole kyse vaan loogisesta ajattelusta, jossa haitat ja hyödyt puntaroidaan.
Rokotteen nettohyödyt ovat moninkertaiset rokottamattomuuteen verrattuna. Rokotevastaiset eivät usko tieteeseen. Koronaan on kuollut maailmassa jo 5 miljoonaa ihmistä, mutta jotkut pöljät uskovat salaliittoihin.
Tieteessäkin on monia ääniä. Karina Reiss ja Sucharid Bhagdi kulkevat jalat maassa.
Ei tässä mihinkään liittoihin uskota vaan loogiseen ajatteluun.
Luehan Pelastetaan Suomen lapset sivuilta eriävät mielipiteet rokotuksista.
Keskustan ihminen myös ymmärtää, ettei rokotus välttämättä auta lainkaan.
Mistähän ne todetut hyödyt löytyvät?
No esimerkiksi on tutkittu että mahdollisuus saada pitkäkorona on paljon pienempi kuin ei rokotetulla.
On myös tutkittu että ei rokotetut ovat muutenkin sairaampia ihmisiä kuin rokotetut, joten tämä koronahan on vain luonnon keino päästä näistä heikommista yksilöistä eroon ja tehdä näin ihmiskunnasta vahvempi.
Kuten Berner ja nuorisosäätiön huijaukset
Nuorisäätiön jutut rahat omiin taskuihin
Miten liittyy rokotuksiin?
Bemari on ihan hyä auto. Minullakin oli aikanaan. Tosin silloin vei liikaa bensaa.
Jokainen 1plus1 tason ihminenkin ymmärtää, ettei Suomen teot millään tavalla auta ilmastoasiassa.
oot sä varma , ettei Sulla oo miinus merkkiä?
Minä olen monesta asiasta varma.
Ei tarvitse feikata.
Herättää luottamusta kun on oma itsensä.
juuri niin, huuomoria olla pitää XD
Oot sä varma? Ettei vaan isot maajussit vaikuta järjenjuoksuun?
Nykyään ihmiset menevät hyvin usein median vedätyksiin varsinkin jos muodollisesti korkeassa asemassa käyvät edellä. Siksi kysynkin: Mikä on piispan, presidentin ja professorin asiantuntemus koronan suhteen?
Itsenäinen ihminen pystyy hyvin päättelemään moniakin asioita, koronarokotteestakin. Yleensä rokotteen kehittäminen kestää vuosia. Nyt alle vuodessa. Eikö hälytyskellot jo soi?
Nikissäsi kolme ensimmäistä sanaa valheellisia. Lopussa oleva mölähdys pääsi varmaan siksi kun näit nikkisi jälleen joutuneen ylläpidon roskikseen.
Ei minulla ole mitään tarvetta itkeä laillasi ylläpidolle.
Jaa. Sars oli aikanaan koronavirus, joten pohjia näille rokotteille on voitu kehittää jo yli 15 vuotta sitten. Eikö tieto jo sinuakin tavoittaisi?
... Tällä en sano, etteikö koronarokotteissa olisi myös riskejä. Itsekin otin ensimmäisen rokotteeni vasta syyskuussa.
Ei kenenkään tarvitse itkeä sinusta minnekkään. Etköhän ole jo heidän "vanha tutu" ja nämä sinun viestien poistot menee rutiinilla. Ei tarvitse kenenkään tuhlata aikaa tämän sinun postaaman roskan siivoamiseen palstoilta.
Ei ole roskaa vaan pelkkää asiaa.
Ylläpito ja palstalaiset ovat sitä mieltä, että roskaa suollat joten siksi aloituksesi on niin helppoa poistaa
Vain sinä Kapi haluat viestini pois, ei kukaan muu.
Sioilla on sitten herttaiset silmät.
Ei täyspäinen ihrapalloksi ministeriä solvaa.
Täyspäinen ihminen ymmärtää muutakin kuin oman itsensä.
Täyspäinen ihminen ymmärtää, ettei ole aina oikeassa kaikesta.
Tasapainoinen ihminen ottaa aina huomioon muut.
Eli et ole tasapainoinen. Hyvä että myönnät nyt tämän minkä kaikki muut ovat jo huomanneet ajat sitten. :)
Miten tollainen voi olla vapaalla jalalla?
Kovasti vapaa, myös ajatuksissaan.
Ei täysvaltainen ihminen lähde oitis kanalaumaan kaakattamaan.
Harkintaa pitää käyttää ennen kuin alkaa kotkottamaan.
Samaa mieltä.
Ei tulisi mieleenkään solvata muita.
Aisan viestit on lähes aina solvaavia.
Aisan viestien taso on sama kuin vaalimenestyksensä. NOLLA.
Täyspäinen kunnioittaa muita.
Omilla aivoillaan ajattelee hyvä ihminen.
Koronahysteriasta on syytä päästä äkkiä eroon.
Mahdollisimman äkkiä.
Todellakin!
Ei ole kovin järkevää ripustautua yhden puolueen liekanaruun.
Kappas vain, yhdellä airolla ympyrää kymijoen varella soutelevan Ossin oma ketju.
Löytyy varmaan banjokin yöpöydän viereltä?
Sinä et ole kyllä puheidesi perusteella edellä yhtään missään asiassa. :D
Sinähän olet nyt Turtiaisen VKK-ihmisiä. Aluevaaliehdokkaana. Olet ollut kuntavaali ehdokkaana Keskustan listoilla, sitten persujen listoilla ja sitten Kouvolan riippumattomissa, Aina samalla tuloksella. Ei koskaan läpimenoa. Sama tulos tulee olemaan nyt myös VKK;n listoilla.
En ole Jorma mutta avasin Pohjois-Kymenlaakso lehden, sitä kai PJ-lehdellä tarkoitat. Ei siellä ollut kirjoitustasi. Oli kyllä kuvasi
https://kouvolavkk.fi/ehdokkaat-clone/
PJ-lehdellä pitää olla PK-lehdellä.
Vai onnistuuko jopa saamaan sen oman äänensäkin hylkyyn?
Zero points!
Ketään ei ossi kiinosta, se nähtiin vaaleissa.
Kuten nuorisäätiön huijarit ja Berner
Onnetonta leimaamista.
Täyspäinen ihminen osaa myös käyttäytyä muita kunnioittaen.