Kansaa piikitetään vuosi pari ja ollaan yhä lähtöpisteessä, rokotteen suoja alenee aina muutamassa kuukaudessa. Virus ei katoa mihinkään ja osa ihmisistä on jo silloin sairaita rokotteen haittavaikutuksista. Pandemiasta tulee rokotettujen pandemia.
Pitää kehittää parempi rokote, jos siinä ei onnistuta, lopputuloksena kaiken sekoilun ja koronapassien jälkeen suurin osa tulee lopulta saamaan viruksen jossakin vaiheessa.
Uskokaa vaan, näin tulee käymään.
Nyt alkaa olla varmaa ettei nykyiset rokotteet ole ratkaisu pandemiaan
9
132
Vastaukset 9
- Anonyymi
Lääkejättien ei kannata kehittää parempaa rokotetta, nykyinen tehoton rokote on kultakaivos, joka tuottaa miljardeja toisensa perään, sitä kun joudutaan injektoimaan samaan potilaaseen lukemattomia kertoja vuodesta toiseen. Kaiken lisäksi lääkevalmistajat ovat vapautettu kaikesta vastuusta, uskomatonta, mutta tämä on todellisuutta.
- Anonyymi
Jotkut epäilee, että rokotus olisi paremminkin ratkaisu liikakansoitukseen?
- Anonyymi
Olisi turvallisia, halpoja lääkkeitä jotka tehoavat koronatautiin jos ne aloitetaan varhaisvaiheessa. Mm. ivermektiini. Näitä ei haluta käyttää koska niiden patentit ovat ummessa eikä ne tuota lääkeyhtiöille enää voittoa. Siksi piikki.
- Anonyymi
Loislääke ivermektiinin teho koronavirustaudin hoidossa ja ehkäisyssä näyttää yhä epätodennäköisemmältä.
Uusi systemaattinen Cochrane-kirjallisuuskatsaus ei pystynyt osoittamaan tehoa kuolleisuuteen eikä potilaiden vointiin. Mukana oli 14 satunnaistettua kontrolloitua tutkimusta. Osallistujia oli 1 678.
– Ivermektiinista on kuvattu aiheutuneen harvinaisia mutta vakavia neurologisia oireita. Yhdysvaltain lääkeviranomainen FDA varoittaa yliannosten olevan jopa tappavia. Vaikka riskit olisivat pieniä, ne ovat kohtuuttomia, ellei lääke tehoa. - Anonyymi
Paras lääke mihin tahansa akuuttiin virusinfektioon (kuten koronaan) on C-vitamiini suurina annoksina (30-200 g/vrk). http://www.doctoryourself.com/titration.html
Tätä ei kuitenkaan haluta käyttää lääkeyhtiöiden kassavirtojen turvaamiseksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Loislääke ivermektiinin teho koronavirustaudin hoidossa ja ehkäisyssä näyttää yhä epätodennäköisemmältä.
Uusi systemaattinen Cochrane-kirjallisuuskatsaus ei pystynyt osoittamaan tehoa kuolleisuuteen eikä potilaiden vointiin. Mukana oli 14 satunnaistettua kontrolloitua tutkimusta. Osallistujia oli 1 678.
– Ivermektiinista on kuvattu aiheutuneen harvinaisia mutta vakavia neurologisia oireita. Yhdysvaltain lääkeviranomainen FDA varoittaa yliannosten olevan jopa tappavia. Vaikka riskit olisivat pieniä, ne ovat kohtuuttomia, ellei lääke tehoa.Siksikö uusi koronalääke onkin niin tehokas? Kuuluu parantavan ainakin puolet sairastuneista. Se on näet Ifermektiinia uudella nimellä ja voitu patentoida, kun pari molekyyliä on vaihdettu.
- Anonyymi
Lopeta tuo propaganda. Lopeta trollaaminen.
- Anonyymi
Uskovaiset ja muut helposti nenästä vedettävät vastaavat aina juuri noin, kun heille syötettyä ideologiaa ei mukailla.
Olisi mukava kuulla injektiouskovaisen oma visio, miten rokotuskierteestä tullaan ulos, saisi ainakin nauraa :D
- Anonyymi
Nämä "myrkkyinjektio-koronarokotehörhöt" näkevät jo piruja, kun delta-viruksen kontaminaatio lähestyy. Kauhean kauheaa! Mutta olkaa huoleti viehättäviä ruumiskontteja on varattu isompaankin kuperkeikkajuhlaa varten.
Eli sijoituspaikka löytyy! Levitätte koronaa tyhmyyttänne jatkuvasti. Valtio kiristää otteitaan pakosti, uskokaa pois. Älkää olko tyhmiä! Rokotus auttaa elämään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?261979- 128885
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.131684- 54616
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv93589- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko66527- 12527
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298526- 42525
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11513Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36482Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota33457Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51437- 102424
- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan10412