Neurolepteistä sekaisin

Jos ei aiemmin ole ollut sekaisin, niin neurolepteistä menee ihan varmasti sekaisin ja harhaiseksi.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi joku haluaisi sekoittaa itsensä neurolepteillä ellei jo ennestään olisi sekaisin?

Äänestä
  • Auktoriteettiusko, tyhmyys, painostaminen, manipulointi. Yhdysvaltojen pahin heroiiniepidemia syntyi siitä, että lääkärit tyrkyttivät selkäkivuista ja muista kroonisista kiputiloista kärsiville opioideja. Opioidi on sentään aine, joka tuottaa lyhytaikaista mielihyvää, joten on helppo ymmärtää miksi ihmiset halusivat uskoa lääkäreitä Mutta sama hölmöys saa ihmiset syömään lääkkeitä, jotka eivät aiheuta mitään kiksejä. Se on melkein jo masokismia, mutta toisaalta ehkä siitä saa jonkunlaisen sosiaalisen palkinnon tai välttyy rangaistukselta.

    Äänestä

Minä olin vuosia sitten jo nuorena sekaisin alkoholista, kannabiksesta ym.
Pää kun pehmeni noiden takia, niin lisäksi tuli vielä monet erilaiset neuroleptit ja muut psyykelääkkeet.
Täytyy myöntää, että silloisessa elämäntilanteessa minä nautin, kun sain oikein reseptillä " mömmöjä ", joilla sain itseni enemmän ja enemmän sekaisin.

Että tällainen vastaus, kun joku kysyi kuka haluaisi neurolepteillä päänsä sekoittaa.
Enää en tosin sellaista tekisi, kun ihme ja kumma vielä pääsin takaisin elämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos ei aiemmin ole ollut sekaisin, niin neurolepteistä menee ihan varmasti sekaisin ja harhaiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu