Upeeta, maftavaa... Karstulassa monta paikkaa Suomen kalleimmat polttoaineet- listalla. Mieluummin lykkään autoni naapurikuntaan polttoaineen loppuessa, kuin tankkaan Karstulassa 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Karstula top 20 listalla
17
2063
Vastaukset
- Anonyymi
Raakaöljy on 20 senttiä arvokkaampaa Karstulassa kuin esim. Raahessa.
- Anonyymi
Ja lisäksi dollari on vahvistunut Karstulassa enemmän.
- Anonyymi
Tankkasin juuri Saarijärvellä dieseliä ST 1 llä 1,570e. Tankillinen Saarijärvellä lähes kympin edullisempaaa. Voi voi sitä AHNEUTTA.
- Anonyymi
Älkää nyt itketkö jostain noin mitättömästä asiasta kuin polttoaineen hinta.
- Anonyymi
Minä pidän mielummin omassa pussissani sen 500e vuodessa ja tankkaan kulkiessani Saarijärvellä tai jossain muualla edullisemmassa tankkauspisteessä.
- Anonyymi
Kamalaa miten kallista täällä polttoaineet,kannattaa ajaa toisaalle täyttämään tankki.
- Anonyymi
Kannattaa ajaa toisaalle pysyvästi.
- Anonyymi
Monet ovat tehneetkin jo niin.
- Anonyymi
Vuodesta 1980 näihin päiviin on lähtenyt kunnasta noin 1700 asukasta jonnekkin muualle. Ollaanko tyytyväisiä tilaanteeseen? Miksi näin on päässyt käymään.
- Anonyymi
Kalliin bensan lisäksi teillä on siellä yksi paskimmista "pitopalveluista". Viimeinen kerta kun Hertasta mitään tilaan. Ja lounas on sitä mitään sanomatonta perusmättöä.
- Anonyymi
Jaa muillakin on näitä kokemuksia... Sen paikan kierrän kaukaa.
- Anonyymi
Sama täällä. Ihan perusjunttipaikka. Vanha tavara haisee ulko-ovelle asti. Onneksi paikkakunnalla on parempaakin tarjolla.
- Anonyymi
Kuulostaa lievästi kateellisen panettelulta. 😆
- Anonyymi
Pitäisi saada parempi ruotosia misuja tänne. Kaikki suhteellisen hyvännäköiset naidaan naapurikuntiin.
- Anonyymi
Mistähän tämä sitten johtuu?
- Anonyymi
Kannattaa laittaa pyhähousut jalkaan ja lähteä naapurikuntiin !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa laittaa pyhähousut jalkaan ja lähteä naapurikuntiin !
Teette vaan niinku aina ennenkin, että hakkaatte kaikki muualta tulevat miehet ja paskotte niiden autot myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit405291Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994551Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483829KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1483066Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku132520Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182068Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469