nainen kiinnostua uudestaan erotiikasta sopivan kumppanin kanssa. Ehkä sellainen 5-10 vuotta nuorempi kumppani olisi paras vaihtoehto. Nyt tästä monet loukkaantuvat, mutta pitää olla viriili ja jos housuista paljastuu pieni muna, niin se on ei kiitos. Ei tarvitse olla mikään suurikaan, mutta sanotaan että isohko.
Kyllä sitä vanhempikin
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Naisena, useammasta täällä kirjoittavasta katsottuna myös vanhempana, täysin eri mieltä.
Ikä ei takaa seksihaluja, yksilöiden erot on isompia kuin mitä ikä on. Joku eläkeläispappa jaksaa joka päivä ja jollain 40v tekee tiukkaa edes 2 krt/v. Jos on haluja ja mieli on virkeä, joustava ja hyvällä mielikuvituksella varustettu, osaa näyttää tunteensa, katsoa silmiin, halua koskettaa ja olla läsnä, kaikki muu saadaan järjestymään. Tämä koskee myös miehen mittoja. Jos on rakkaus ja on halu hyvään seksielämään, ei se jää mitoista kiinni.
Miehiä on eri kokoisia. Omassa pienehkössä otannassa, vaihtelu ei ole niin valtavaa, että se vaikuttaisi seksin laatuun . Sen sijaan intohimoton tai itsekäs asenne vaikuttaa valtavasti. SI paljon mielummin fiksu älykkö pienellä kuin ääliö isolla!
Ikä ei todellakaan takaa seksihaluja. Eikä tässä haettukaan mitään jätti-isoa, mutta jos muna on kokoa todella mini, niin ei sille vaan voi mitään että se vaikuttaa seksielämään ei niin hyvällä tavalla. Estää monien asentojen käytön esimerkiksi. Suuseksi ei taas kaikista naisista tunnu juuri miltään. Eli pelkkä rakkaus ei valitettavasti aina voi korvata hyvää seksielämää. Se on vaan valitettava totuus, näin kertoi yksi, jolla kokemus todellisesta minimunasta. Älykkö ei taas takaa sitä, että mies olisi hyvä seksissä, se on turhaa yleistystä.
Et taida tuntea naisen seksuaalisuutta kovin hyvin? Aika monella naisella on seksihaluja ja -kykyjä paljon enemmän neli- tai viisikymppisenä kuin 20-30v. Nainen uskaltaa olla oma itsensä, sanoa mitää itse toivoo ja ihan pienet ei enää ujostut.
Tämä on totta.
Aika kylmänkalseeta välineellistämistä, tuotako se illuusioiden kariseminen sitte on.
Kannattaa uskoa kaikki näkemänsä
Ei ole iästä kiinni seksihalut vaan elämäntilanteesta. Vanhemmilla naisilla, ja miehilläkin, se seksi jää, koska oma kumppani ei enää kiinnosta. Vuodet ja arki vie halut. Joku muu ne saattaa palauttaa helposti. Mutta miehen koolla ja iällä ei ole mitään väliä, jos kemiat toimii. Mieluummin joku jonka kanssa hormonit hyrrää kuin joku isomelainen nuori turhimus. Naiselta.
Ai oletat että vanhempi nainen haluaisi pelkkää isoa melaa. Sellainen ei todellakaan kiinnosta. Eikä myöskään paljon nuoremmat miehet, koska sellaisen kanssa ei ole minkäänlaista kiinnostusta olla parisuhteessa. Kemioiden pitää toimia, muuten ei tule mitään. Mutta toistetaan vielä, jos muna on todella minimuna, niin se ei vaan toimi. Eikö nainen saa sen verran vaatia omaa seksielämäänsä ajatellen?
Eikö minimuna ole suhteellinen käsite? Jos pienikokoisempi mies on tiukan naisen kanssa yhdessä, ei ole ongelmaa. Myös miten molemmat liikkuvat, on merkitystä.
Jokainen saa itse päättä millä kriteereillä tai ”kriteereillä” hakee, mutta ei voi antaa yleisiä kriteerejä toisten puolesta. Toista haittaa iso vatsa ja toiselle sillä ei ole mitään merkitystä. Näitä mahdollisia kriteereitä on paljon: ulkonäkö, paino, pituus, genitaalielimien yhteensopivuus, palkka, asema, älykkyys, koulutus, omaisuus, hyvä mielenterveys, normaalit vuorovaikutustaidot (esim. Autismi tai asperger voivat noi tehdä hankalaksi),mielen joustavuus, arvopohja, uskonto, ateismi, väkivallattomuus, impullisuuden ja vihan hallinta, kiltteys, mukavuus, sitoutuminen, ulospäinsuuntautuneisuus, sisäänpäinsuuntautuneisuus jne.
Kukaan meistä ei ole täydellinen, eikä täydellisiä kumppaneita ole kovin paljon vapaana ainakaan yli 35v. Väitän, että jos ulkoinen lista on täydellinen, sisäisestä listassa on puutteita tai toisin päin. On asioita, joilla ei kaikille ole mitään merkitystä. Toiselle sama asia voi olla kynnyskysymys.
Ei ole oleellista, että kelpaa kaikille! Pitää vain löytää se yksi, jolle kelpaa ja jota rakastaa, ja sama pitää tietysti osua toisinkin päin.
Minun korvaani miesten arkaan paikkaan lyöminen kertoo katkeruudesta yhteen tiettyyn ei niin suurin kokoiseen mieheen. Viha kuuluu eroprosessin, se auttaa pääsemään irti. Sitä kuitenkin kannattaa miettiä miten vihaansa purkaa! Rakentaviakin tapoja löytyy esim. tunteen purkaminen kirjoittamiseen tai urheiluun.
Minulle riittää keskimittainen, kunhan mies osaa käyttää sitä.
Tärkeämpää on se muu toiminta, hyväily, suutelu ym. Kaulalle suutelu ihanaa.
Näin on.
En se mielestäni tärkeämpää ole, mutta jos seksi on pelkkää panemista niin se ei anna mitään.
On teillä homppeleilla jutut
Olisi ihanaa olla kanssasi. Uskon, että molemmat nauttisimme. Kaipaan kosketusta. Olet myös niin lämmin ihminen. Saisin varmaan haleja.
Olen lämmin, kyllä ja varmasti saisit katseeni, halaukset ja tuhat pusua.
Jos olet hyvä mulle.
😊❤️