Leikitäänkö pannuleikkiä?

Kun toinen ottaa niinsanotusti pannuun , ei muuta kuin valurautapannulla sitä pannuun!!!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kuuma teflonpannu ei pala otsanahkaan kiinni.

1Äänestä

Poliiseita tuskin kiinnostaa. Oikeasti turpiin halutessa täytyy näytellä olemassaoloa.

Äänestä

Ei kiinnosta. Väkivalta on KK:n tyyli "keskustella".

1Äänestä
  • Voi purkaa aggressionsa tähän ketjuun, jättää muut rauhaan.

    1Äänestä

Kun vanhalla ihmisellä alkaa iso pyörä heittää se on menoa.

1Äänestä
  • Juuri näin, ison pyörän heittäessä se on menoa halvimman tarjouksen tehneeseen vaivaistaloon, ja sen etuisuuksiin kuuluviin herkkupöytiin!

    Äänestä

Kyllä ottaa pannuun- Nykyajan lapset ei leiki
piilosta ulkona-Meillähän se oli vakio leikki
kaveripiirissä nuorena

Äänestä
  • Minulla oli lapsuudessa hyvä kaveri, jonka kanssa leikittiin aina piilosta.
    Meillä oli iso pahvilaatikko ja aina toisen mentyä sinne piiloon, toinen yritti arvata, että kuka siellä laatikossa oli.
    Melkein aina me kyllä arvattiin oikein.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minulla oli lapsuudessa hyvä kaveri, jonka kanssa leikittiin aina piilosta.
    Meillä oli iso pahvilaatikko ja aina toisen mentyä sinne piiloon, toinen yritti arvata, että kuka siellä laatikossa oli.
    Melkein aina me kyllä arvattiin oikein.

    Leikitkö sitä korvessa vielä ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun toinen ottaa niinsanotusti pannuun , ei muuta kuin valurautapannulla sitä pannuun!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu