Tyhjillään olleeseen omakotitaloon muutti romaneita ja yllätyin, kun huomasin, että romanimiehet remontoivat omakotitaloa, purkavat vanhaa pois ja tilalle uutta.
Remontin ääniä kuuluu myöhään iltaan saakka.
Olen tähän saakka olettanut, ettei romanimiehet remonttihommia tee saati kunnosta omakotitaloa.
Ilmeisesti romaneissa on työtä tekeviä ja niitä, jotka eivät töitä tee, kuten kaikissa kansallisuuksissa.
Romanit osti omakotitalon ja remontoivat sitä
8
1071
Vastaukset
- Anonyymi
Purkamisen ja särkemisen voin uskoa, rakentamista en. Jos tarina kuullostaa liian ihmeelliseltä ollakseen totta, tarina yleensä ei ole totta.
- Anonyymi
Purkaminen ja särkeminen on likaisempaa ja pölyisempää hommaa, kuin uuden rakentaminen.
- Anonyymi
😁👍
- Anonyymi
Hyvin harva on työtä tekevä, vielä harvempu ammattilainen. Monelta jää koulut ksken.
- Anonyymi
Kyllä he tekevät ja kun heille oma talo on kuitenkin tärkeä. Tietty nyt oma asunto ylipäätään, mutta arvostavat tosiaan enempi vielä omaa taloa. Ja ymmärtäähän sen, kun heidän taustoista vähänkin tietää.
Heille vielä harvemmin nykyään kukaan haluaa myydä mitään asuntoa ainakaan ja ne, mitä myydään, ovat usein huonokuntoisia. Niin pakkohan niitä onkin kunnostaa, jos mielii asua kunnollisessa kodissa.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke251736- 991403
- 771381
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?67996- 61872
- 47856
- 64843
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t26790Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62777- 122720