Kommuunit ovat tautipesäkkeitä. Kun yksi kommuunin asukas sairastuu, sairastuvat kaikki muutkin. Tämä edesauttaa koronaa ja muita viruksia leviämään laajemmalle, etenkin kun asukkaat harvoin välittävät karanteeniohjeista.
Ympäristötuhon myötävaikutuksella meillä on uusi pandemioiden aikakausi, jolloin tulee erityisen tärkeäksi estää taudinaiheuttajien leviämistä. Paras tapa estää leviäminen olisi, jos kaikki asuisivat yksin, mutta perheille ja pariskunnille lienee pakko antaa myönnytys siitä että saavat asua keskenään. Muille tätä myönnytystä ei tarvitse antaa, etenkin kun pitkin Suomea on vapaana suuri määrä tyhjiä asuntoja, joista käsin työt voi tehdä etänä.
Hippikommuunien asukkaat moralisoivat helposti muita, mutta he ovat syyllisiä Suomen koronatilanteeseen ja moniin muihin sairauksiin joita intiimin elämäntyylinsä ansiosta levittävät.
Asuminen kommuunissa pitää kieltää
4
106
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs sinulla on kommuuneja vastaan?
Kommuuneissa asustelee muitakin kuin hippejä, maailma muuttuu.
Monet muutkin asuvat paikoissa, joissa asuu enemmänkin ihmisiä.
On suurperheitä, palvelutaloja, hoivakoteja, vanhainkoteja, sairaaloitakin joissa saatetaan viettää pitkiäkin aikoja.
Ja niitä on ollut aina, ja viruksia on ollut aina.
Ei tarvitse alkaa ihmisiä ja ihmisryhmiä erittelemään, asukoon kuka asuu ja missä asuu.
Jos itseä pelottaa, saa ihan vapaasti muuttaa johonkin korpeen pois ihmisten ilmoilta ( saattaa itse välttyä kaikilta viruksilta ). - Anonyymi
Pitäisikö siis perheetkin kieltää? Eniten koronatartuntoja tapahtuu sisäisesti perheissä.
- Anonyymi
"Hippikommuunien asukkaat moralisoivat helposti muita, mutta he ovat syyllisiä Suomen koronatilanteeseen ja moniin muihin sairauksiin joita intiimin elämäntyylinsä ansiosta levittävät."
Suomessa ei ole enää hippikommuuneja, ne hävisivät aatteen mukana jo vuosikymmeniä sitten.- Anonyymi
Siinä yksi hippi yrittää puolustautua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1054690Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743951418- 1871081
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091062Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86990Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11912Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47911- 64901
tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt10897- 64876