Mikä on sinun suosikki pizzasi, makkara, eines, normaali lämmin ruoka?
Ääntä kohti
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kotona itselaitettuna perunat ja naudanjauhelihaa ja joskus kaalta sekaan. Aamulla mm. ruispuuroa voin kanssa.
Syökää ihmiset paljon hedelmiä ja kaalta sekä sipulia, myös valkosipulia vaikka edes kynsi päivässä . Minulla hiukset terveemmät ja ihokin parempi nyt kun olen syönyt jo tovin entistä terveellisemmin. Jos maha kestää niin juokaa joka aamu myös sitruunasta mehu . Ensi vettä vähän ja sitten sitruunamehua ja vasta sitten varsinainen aamupala.
Kun halkaisee sitruunan aamulla, kannattaa kerralla juoda se mehu. Join ennen puolet aamulla ja puolet illalla ja hampaat lohkeili. Se sitruunahappo..
Talvella on hyvä popsia manariineja ja sellaisia kesäisiä ruokia ja valkosibale ja hunaja parantaa vastustuskykyä. Tietty D vitamiinia myös.
Terv. Ryökäle Äimärautiolta
Suomessa ei pitäisi edes saada mandariineja, koska ne ei täällä kasva.
D-vitamiinia varten pitää olla aurinkoa.
Rössy Pottu
😁
Paras+pizza+on+joku+Opera+special.+Totta+kait+maahanmuuttajan+pizzeriasta+-+esimerkiksi+Göreme.+
Paras+makkara+on+erilaiset+kunnon+etniset+makkarat,+joissa+lihapitoisuus+on+siellä+>+90%.+Suomalaista+jauhopaskaa+en+syö,+koska+ne+on+teurasjätettä+josta+saan+päänsäryn+ja+oksettaa+ajatuskin+siitä+mitä+niihin+on+jauhettu.+HYI!
Eines🤔+En+syö+eineksiä.+No+tottta+kait+esimerkiksi+koulujen+ruoka+on+einestä.+En+osaa+sanoa+kyllä+hyvää+einestä.+Joskus+jos+helv+kova+nälkä+ja+kiire,+niin+sellainen+einespizza+on+Ok.+-Ei+se+hyvää+ole,+mutta+sillä+pari+tuntia+pärjää.+
Normaaliruoka:+Noh.+Olen+aika+hyvä+kokki,+mutta+kyllä+se+on+joku+jossa+on+hyvin+oikeaan+ihanne+kypsyyteen+valmistettua+lihaa+ja+kasviksia+suhteessa+50+:+50+ja+hyvä+kastike.+Perunaa+korkeintaan+5%+ja+sekin+mielellään+ranskalaisina+tai+muusina.
Miten+sinulla?
Renun erikoinen.
Maksalaatikko
Maksalaatikko
Maksalaatikko
Eli maksalaatikko suomalaisella makkaralla?
Maksalaatikko ei ole terveellistä. Vasan tai vasikan maksaa jos saa niin silloin tällöin ok vaikkapa keitettynä.
Hernekeitto erilaisina pataversioina! stalingrad hans...
Minulla normaali lämmin makkara päivällä tai eines, kuinka aloittajalla ruokapuoli?