Meillä on siis kaksi kissaa jotka olivat toistensa parhaita kavereita, kunnes toinen kissa katosi. Ennen kissamme oli hyvin leikkisä ja energinen, mutta nyt hän vain nukkuu päivät piilossa eikä jaksa tehdä mitään, hyvä että edes syö. Olisiko mitään mikä auttaa?
Masentunut kissa?
2
87
Vastaukset
- Anonyymi
Minne ja miten se kissa katosi? Haihtui savuna ilmaan, katosi kaapin taakse vai tipahti lattiakaivoon? Oletko yrittänyt sitä etsiä? Jospa se olisi jossain seinänraossa tai kaapin perukoilla? Ei kai kissat noin vain katoa?
- Anonyymi
Eläinlääkärille. Voi olla sairaskin.
ellei ole, se suree kadonnutta.
Minäkin joskus mietin onko kissa kadonnut. Se kylläkin jää aina kotiin, kun lähden töihin. Kun tulen, saa ruokansa, pian se häviää kuin riepu saharaan. Ilmestyy sitten taas, kun olen menossa suihkuun.
Vaatehuoneesta.
Kissani ei käy yksin ulkona. Ei edes halua, on tottunut valjaissa ulkoilemaan kanssani. Tykkää että olemme yhdessä mitä ikinä teemmekin.
Pyytää jopa minua kanssaan lasitetulle parvekkeelle välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1694300Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan572471Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va232292Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581847Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3751760Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221479Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611474Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy811385Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1041327Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1591232