Valtion talous kohenee mutta

EU-parlamentti.
Energian ja ruuan hinta saatta nousta kun maataloudessa jätti uudistukset ja kustannusten nousu, ilmastonmuutoksen vaikutus vihreään siirtymään.

Skotlantilainen suunnitelma biotekniikan avulla Viski voisi olla edullinen raa-aine auton tankin täytössä, suomessa tislattu viina ( ååaåqpontikka )
879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitä jätti-uudistuksia maatalouteen on tulossa ? Olen ymmärtänyt, että moni muu
taho joutuu enemmän ja kalliimpia uudistuksia ja on jo tehnytkin
niinkuin maatilallisetkin olisivat voineet jo tehdä, mutta ne haraavat vastaan ja viivyttelevät niin kauan kuin mahdollista.

Äänestä

Taksikuskeista ja marjanpoimijoista on karmea pula nyt ja niiden palkkataso nousee kohisten mutta ne hommat eivät vedä kehitysmaalaisia koska on parempi nukkua aamulla pitkään ja sitten keskittyä perheen lisäämiseen ja yhdistämiseen

Äänestä
  • Mitäs marjoja sinulla nyt olisi poimittavana lokakuun lopussa vielä.
    Eikö ne mansikkasi ole jo märäntyneet, jotka jätit poimimatta.

    Äänestä

Olen ihminen joka hädin-tuskin näki nuorena pari Lehmää.
Eli aito maalainen en sillee ole.
-
Mutta kuitenkin.
En näe yhtään syytä miksi Maatalous suuremmin investoisi.
Saati muuttaisi mitään toiminnassaan.
Sille riittää toimivat Traktorit, Puimurit, ja Myllyt.
Painotan Jauho-myllyt.
Sekä halvat Poltto-Aineet.
Kuten olemme huomanneet, Suomessa maatalous on aikojen alusta asi hoitanut asianssa.
Suomen-Kansalle on Ruokaa riittänyt.
Mansikka-Maitoakin.
Varmaan on huomattu myös että Kaikki SUomalaiset eivät Lypsä.
Samassa sängyssä nukkuu myös Lihaa-Syövä Kylväjä.
Jättäkäämme siis Maa-Talous rauhaan.
Keskittykää aito-teollisuuden pois-ajamiseen maastamme.
Ja kaatakaa kaikki Tuuli-voimalat nurin.
-
Eivät Kaikki Suomalaiset työtä ja Palkkaa tarvitse.
Kuten Joulun-alla Pikku-Possu haluaa:
Syökää Kanaa...

H.

1Äänestä
  • ...alusta asti


    H.

    Äänestä

No sen verran, joudumme hyväksymään hintojen nousun ruuassa, polttoaineissa , sähkössä monessa muussakin, eläkkeisiin ei tule korotuksia Kiljusen satasen vaatimus hylättiin, ilmastonmuutos vaikutaa etenkin maatalouden kannatavuuteen kuinka ruokaa tuotetaan, energiaan sitä myöten ruuan hintaan siitähän par aikaa eeuussa kiistellään
Unkarin Orban tänään solvasi ettei mitään ilmasto katastorfia ole olemassa, Puola ja EU ja napit vastakkain, Purra toisti äsken kysely tunnilla, Suomen hylättävä ilmastotoimet ei suomella ole varaa niihin, johon Sipilä, päivastoin ilmastotoimet tuo meille vaurautta ja paljon.
Suomen talous on kasvu uralla, oppositio heittää hiekkaa ja kapuloita rattaisiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pertikki kirjoitti:

EU-parlamentti.
Energian ja ruuan hinta saatta nousta kun maataloudessa jätti uudistukset ja kustannusten nousu, ilmastonmuutoksen vaikutus vihreään siirtymään.

Skotlantilainen suunnitelma biotekniikan avulla Viski voisi olla edullinen raa-aine auton tankin täytössä, suomessa tislattu viina ( ååaåqpontikka )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu