Olen pitkäaikaistyötön

Menin töihin vuosituhannen vaihteen IT-huumassa. Työtä riitti, palkka oli hyvä. Samppanjapullot poksahtelivat.

Nyt olen ollut jo pitkään työttömänä. Soskun luukulla vain ramppaan rahaa ruikuttamassa.
3912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joutuuko vielä kirjottamaan niitä lappuja työtön, työtön, työtön, työtön, työtön, työtön, työtön, työtön, työtön....

Äänestä
  • Ytk-kassassa voi netissä merkata "bulletilla" päivät jotka on ollut työttömänä.

    Äänestä

  • Kelpaiskohan, jos hommais leimasimen tuohon? Lätkis vaan leimoja "työtön"...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työtön ex.ammattilainen kirjoitti:

Menin töihin vuosituhannen vaihteen IT-huumassa. Työtä riitti, palkka oli hyvä. Samppanjapullot poksahtelivat.

Nyt olen ollut jo pitkään työttömänä. Soskun luukulla vain ramppaan rahaa ruikuttamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu