kun nettiä selaamalla ei saa selville asfaltin hintaa. Tarvitsisin sen nyt noin suunnilleen, einkä huomenna.
Siis asfaltti levittetynä 5 cm kerroksen neliöhinta?
Asfaltin hinta
7
30126
Vastaukset
- Wellington
Kysypä kuule jostakin asfalttifirmasta, ne varmaan tietää!
- mie
Meillä maksoi pihatienpätkä 10e/m2 viereisen tien asfaltoinnin yhteydessä, jos tulee erikseen hinta varmaan korkeampi, kannattaa tiirailla jos lähettyvillä on tietyömaita.
- peukku68
oli tämän viikon hinta
- tuolla hintaa
niin tulen ILOMIELIN katsomaan sitä "pihaa" 10 vuoden kuluttua!
Vai asutko hiekkakankaalla?
Tai onko autoliikennettä ollenkaa???
nim:maatalossa noin 1700 nelötä asvalttia ja ainavain kuin UUSI!!!!!
Meillä metri pois, salaojat, täytehiekkaa, karkeaa mursketta, päälä hienoa tasoitus mursketta ja sitten pinta ja AVOT!!!
- Piha kuntoon
Meillä asfaltti n. 200m2 helppoon pihaan & autokatokseen 8.2€/m2 sis. pohjatyöt (jyräys & tasoitushiekka 4cm).
- kesis
Viime vuonna muun tien teon yhteydessä tarjosivat vähän reilu 20€ (olisko ollu 22-23€), tänä vuonna erillistarjous toiselta firmalta 14-18 € pohjineen alv mukana pinta-alasta riippuen, yli 100 tai 200 neliön tulivat halvimmat hinnat. Pohja kovuuden puolesta valmis, kyseessä pohjatöiden osalta lähinnä asennushiekka ja jyräys/tasoitus.
Käsittämätön ero - mitenkäs tässä olleiden muiden vastausten 8 €, onko todellinen taso missään vai onko jotain jäänyt pois (alv, pohjat, tekijän harmaa talous). Jos on todellinen taso, jää mietityttämään mistä kolminkertainen ero viime vuoden kunnan palkkaaman teiden tekijän tarjoukseen, kun olivat jo kerran valmiiksi paikalla...- jompukka
21.08.2007 asfaltin hinta jyväskylässä on 17€/m2
ei sisälllä minkäänlaisia pohjatöitä,itse tehtävä ne valmiiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1278259Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4567443SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2195646Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en894590Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374570Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104142Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p152954Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132680