Kiteellä paljon murtautumisia ja muuta varastelua.
Kiteen varkaat
52
9511
Vastaukset
- Anonyymi
Kiteellä on asukaslukuun nähden paljon roskaväkeä.
- Anonyymi
Tekijät on tiedossa
- Anonyymi
Nämä kiteen varkaat voisivat mennä oikeisiin töihin!
- Anonyymi
Kiteelle en koskaan edes harkitse pysähtyväni kun ajelen siitä ohi. Mutta visusti kyllä pistän auton luukut lukkoon kiteen kohdalla, ettei tavaroita viedä takapenkiltä ja takakontista. On se kitee vaan sellaisessa maineessa ihan kautta suomen. Myöskin jalkaisin liikkujia kehotan pitämään repun mahan puolella, sillä selkä puolella olevasta repusta eväät takuulla viedään kiteellä.
- Anonyymi
🤣🤣🤣
- Anonyymi
Yksittäiset pikkukylät ei oo minkäänlaisessa maineessa "läpi suomen" koska niissä ei oikeasti tapahdu niin paljon asioita mukaanlukien varastelu kun aletaan vertaamaan isoihin kaupunkeihin.
- Anonyymi
Älkää syytelkö henkilöitä ketkä ei kuulu edes varastamisiin.
- Anonyymi
Joko varkaat talos?
- Anonyymi
näkyvät pyörivän jo, kuin siat vatukossa, kuin mustalaiset rehellisissä töissä
- Anonyymi
Kiteellä en oo pannu ees auton ovia lukkoon. Jos vievät katsastamattoman auton niin viekööt
- Anonyymi
sekin vielä lainassa
- Anonyymi
Kiteen varkaat ja Kiteen pontikka.
- Anonyymi
Katiska?
- Anonyymi
Varkaat ovat käyneet yhä röyhkeämmiksi. On tapahtunut murtoja kylän laitamilla oleviin taloihin keskellä päivää. Asukkaat olleet asioillaan silloin.
- Anonyymi
Yleisempää kuitenkin on, että Kiteellä, joka on harvaanasuttua seutua, että murtautujilla on hyvä rauha tehdä hommia sivummalla sijaitsevissa taloissa.
Keskellä päivää tehdyt asuntomurrot ovat usein omaisuusarvoiltaan suurempia kuin muuhun vuorokauden aikaan tehdyt murrot. - Anonyymi
Otetaan porukalla kiinni ne ja tehdään .itä tehdään.
- Anonyymi
Toinen ikävä piirre Kiteellä on salametsästys. Olen yllättänyt pari kertaa metsästäjiä luvattomissa puuhissa pyytämässä jotain eläintä (koirankin kanssa) virallisten metsästysaikojen ulkopuolella.
Kiteellä "omatoimimetsästys" on noussut suosioon mm. koiratutkien, karttasovellusten, kiikaritähtäinten, äänenvaimentimien ja riistakameroiden ansiosta.
Kukaan ei huomaa mitään, kun omatoimimetsästäjä iskee esimerkiksi Lietsonsuon rannassa, Heinoniemessä tai Huikkolassa.- Anonyymi
Ei eläimet Suomen metsistä lopu vaikka kuinka harrastettaisiin salametsästystä. Metsästys kuuluu jokamiehenoikeuksiin eikä sitään mikään laki voi estää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei eläimet Suomen metsistä lopu vaikka kuinka harrastettaisiin salametsästystä. Metsästys kuuluu jokamiehenoikeuksiin eikä sitään mikään laki voi estää.
Mehtä ja järvi ei koskaan ainoitaan anna. Saloa ja järveä riittää.
- Anonyymi
Voi kyynel.
- Anonyymi
Rääkkylässä oli murtauduttu ja aseita anastettu, samat tekijät on kuulemma kertoi vinkkaaja
- Anonyymi
Ota jotta käs tottuu
- Anonyymi
Kesälahdelta kaikonneet. Sen myötä rauhoittui tilanne. Alkokin jo vituttaa niiden touhut.
- Anonyymi
Onko rosvoja näkynyt?
- Anonyymi
Ovat kuulemma lakossa. Huomenna tulee laki voimaan jolla voidaan noutaa poliisivoimin hätätöihin rangaistuksen uhalla.
Osa uhkaa lähteä kokonaan alalta jos pakkokeinot otetaan käyttöön. Sehän tietää uusia irtisanomisia.
Poliiseille.
- Anonyymi
Kerimäillä on nähty
- Anonyymi
On menny Kiteen vetovoima ja houkuttelevuus todella alamaihin. Paikalliset rosmotkin käyttää toisten kuntien tarjontaa. Alas on vajottu.
Työryhmä pystyyn ja kumppanuuspöytä pötyä pullalleen. Kyllä lähtee !
Kittee ensin !
- Anonyymi
Onko nämä talossa
Ketjusta on poistettu 94 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143681Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141651Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141518Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181376Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931363Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi241232Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72913Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti14890Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113842Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60809